Ana sayfa Genel Kültür Sanat Temsili Cumhurbaşkanı İzmir Marşı’nı Çaldı İddiası

Temsili Cumhurbaşkanı İzmir Marşı’nı Çaldı İddiası

1837
0
flütle izmir marşı çalan temsili cumhurbaşkanı

29 Ekim tarihinde sosyal medyada Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla birçok paylaşım yapıldı ve bu paylaşımlar gündemde geniş yer aldı. Bu paylaşımlardan birinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı videoda yer alan bir kız çocuğunun flütle İzmir Marşı’nı çaldığı iddia edildi. Ancak bu iddia doğru değildir. 

Twitter paylaşımında yer alan montajlı video

İlgili Twitter paylaşımındaki video, Youtube’a 4 ay önce yüklenen ve İzmir Marşı’nın çalındığı başka bir videodan ses dosyası ayrıştırılarak, montajlanmıştır. Özgün videoda 23 Nisan 2016 tarihinde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla temsili Cumhurbaşkanı olarak, Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın koltuğuna oturan Başak Tahan isimli çocuk, sadece “Hayat Bayram Olsa” şarkısı ile İstiklal Marşı’nı çalmıştır.

Orijinal video

Daha önce de aynı videoya başka ses dosyalarının montajlanması söz konusu olmuştur. Sosyal medyada bu tarz montajlı birçok video yer almakta ve özellikle sosyal medyada orijinalinden daha fazla etkileşimde olmaktadır. Bu nedenle karşılaşılan her videoya itibar etmemek ve doğrusuna ulaşmaya çalışmak gerekmektedir. Montajlı olan bu videolardan bazıları;

Montajlı Video 1

Montajlı Video 2

Montajlı Video 3


Doğruluk Yüzdesi 0
Doğruluk Yüzdesi

Kaynaklar:

TwitterYoutubeYoutube 2

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*