Suudi Arabistan’da Kullanılan Starbucks Logosunun Farklı Olduğu İddiası

Sosyal medyada yer alan paylaşımlar arasında en çok etkileşim alan konulardan biri de Suudi Arabistan’da kullanılan Starbucks logosunun farklı olduğu iddiaları.

Suudi Arabistan’ın şehirlerinde yer alan Starbucks kahve dükkanlarına baktığımızda, iddianın kısmen doğru olduğunu söylemek mümkün.

Bunun sebebi, logo değişiminin yıllar öncesiyle farklılık göstermesi. Örneğin; Mekke ve Medine’de bulunan bazı Starbucks dükkanlarında logo bulunmaması (Mekke ve Medine şehirlerinde); bazılarında mevcut logonun kullanılması, bazılarında ise (geçmiş yıllarda) tasarımı farklı olan yeni bir logo kullanılması.

Ancak, bu dükkanların hepsinde kullanılan bardaklarda deniz kızı temalı mevcut logo bulunuyor.

İddianın kısmen doğru olduğunu göstermek adına, Suudi Arabistan’ın muhtelif şehirlerinde yer alan Starbucks dükkanlarından farklı yıllarda paylaşılan fotoğrafları derledik.

 

MEKKE

Logonun değiştiğini görüyoruz.

Mekke, 2012

 

Mekke’deki bu dükkanda ise orijinal logo mevcut.

Mekke, 2018

 

Mekke’deki bu dükkanda logo bulunmuyor.

Mekke, 2018

MEDİNE

Dükkanda logo bulunmuyor.

Medine, 2018

 

2013 yılına ait fotoğrafta ise orijinal logo mevcut.

Medine, 2013

 

2012 yılına ait fotoğrafta logonun değiştiği görülüyor.

Medine, 2012

RİYAD


CİDDE


DAMMAM


 

Görüldüğü üzere, farklı yıllara ve şehirlere ait görsellere bakıldığında, Suudi Arabistan’da yer alan Starbucks dükkanlarında hem mevcut logonun, hem de değiştirilen logonun kullanıldığını görmek mümkün. Bununla beraber, Mekke ve Medine’de logonun yer almadığı dükkanlara da rastlanabilir. Bu da iddianın kısmen doğru olduğunu gösteriyor.

 

Kaynaklarkaynak1kaynak2kaynak3, kaynak4kaynak5kaynak6kaynak7kaynak8, kaynak10kaynak11kaynak12

Bunlara da Göz Atabilirsin

Zaman farklı, mekan farklı: Acı aynı

Filistin'de yaşanan şiddet olayları, insanlık dramı her coğrafyayı derinden sarsarken, günlerdir sosyal medyanın da gündeminde.  Sosyal medya kullanıcıları paylaşımlarında yaşanan olaylarla ilgili tepkisini dile...

Çin roketinde medya koordinatları

Çin Uzay İstasyonu’nun ilk parçası olan çekirdek modül Tienhı’yı taşıyan Long March 5B roketi, 29 Nisan’da fırlatılmıştı. Fırlatıldıktan sonra Tienhı modülü başarılı bir şekilde...

Darp süsü değil: Kriah

İddia: Bir grup Yahudi, kendilerini Filistinli Müslümanlar tarafından saldırıya uğradıkları görüntüsü vermek için üstlerindeki giysileri yırttı. Yenisafak.com, Doğan Haber Ajansı ve bir çok dijital  haber...

Sosyal Medya Hesaplarımız

2,311BeğenenlerBeğenme
20,140TakipçilerTakip Et
9,900TakipçilerTakip Et

En Son Eklenenler