Ana sayfa Genel Sözcü’nün Silivri’de En Çok Oy HDP ve Ak Parti’ye Çıktı İddiası

Sözcü’nün Silivri’de En Çok Oy HDP ve Ak Parti’ye Çıktı İddiası

558
0
sözcü manşet

Sözcü’nün Silivri’de en çok oy HDP ve Ak Parti’ye çıktı iddiası başlıklı yazımızda, Sözcü gazetesinin manşet olarak verdiği haber üzerine 24 Haziran 2018 seçim sonuçlarına yer verdik.

2 Temmuz 2018 tarihinde Sözcü gazetesinin manşetinde yer alan, “Silivri’de en çok oy HDP ve AKP’ye çıktı iddiası” doğru değildir.

sözcü manşet

Seçim sonuçlarına göre, Silivri cezaevlerinde HDP’nin açık ara en yüksek oyları aldığı, aynı şekilde CHP’nin Millet İttifakı’nın da oy çoğunluğunu elde ettiği görülüyor.

Silivri cezaevlerinde 4 bin 289 oyla en çok oyu alan cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, en çok oyu alan parti ise 4 bin 39 oyla HDP olmuştur.

Ayrıca Silivri cezaevlerinden gelen oylara bakıldığında, Ak Parti’nin hiçbir infaz kurumundan yüksek oy almadığı ve 1. parti olarak çıkmadığı görülmektedir.

silivri oy


Sözcü, yaptığı Silivri haberinin ardından “Tolga Akalın’ın iddiası yalan çıktı” dedi

Gerçeğin ortaya çıkmasının ardından bugün (3 Temmuz 2018) Sözcü gazetesi yeni bir haberle Silivri cezaevleri hakkında “Tolga Akalın’ın iddiası yalan çıktı” dedi. Bu haber gazetenin “suçu başkasının üzerine atarak kendini temize çıkarmaya çalışması” olarak yorumlandı.

sözcü silivri manşet

Tolga Akalın’ın cevabı

Sözcü’nün bu haberinin ardından Mehmet Tolga Akalın şu twiti atarak: “Attığım twit bu. Bu twitten önce yorum yolu ile manşet çıkarmak, sonra da yorumu yanlış çıkınca, Tolga Akalın’ın iddiası yalan çıktı demek ayıp değil mi arkadaşlar…” diyerek Sözcü gazetesine sitem etti.

tolga akalın


Kaynak: twitter1, twitter 2, sözcü1, sözcü2

[Toplam: 6   Ortalama: 5/5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*