Ana sayfa Genel Sabuncubeli Tüneli’nin Açılıştan Hemen Sonra Trafiğe Kapatıldığı İddiası

Sabuncubeli Tüneli’nin Açılıştan Hemen Sonra Trafiğe Kapatıldığı İddiası

506
0
binali yıldırım tünel

Cumhuriyet Gazetesi bir haberinde, “Yıllardır açılması beklenen Sabuncubeli Tüneli’nden geçen tek kişi Başbakan Binali Yıldırım oldu. Dün yapılan resmi açılışın ardından tünel trafiğe kapatıldı.” iddiasında bulunmuştu. Doğrula.org’un Karayolları’ndan aldığı bilgiye göre, Sabuncubeli Tüneli’nin açılıştan hemen sonra trafiğe kapatıldığı iddiası doğru değildir.

sabuncubeli

Karayolları’ndan iletişime geçtiğimiz görevli, seçim yaklaşırken bir provokasyon olabileceğini dile getirerek, bunun birkaç kez daha sorulan bir konu olduğunu, ancak Sabuncubeli Tüneli’nin kapalı olmadığını söylemiştir.

Seçim döneminde yayılan yanlış bilgilerin kurbanı olan Sabuncubeli Tüneli, pek çok vatandaş tarafından atılan twitlerle seçim malzemesi haline geldi. Vatandaşlar tünelin hala hizmet verdiğine dair bilgiye Karayolları iletişim hattından ulaşabilir. (Yol Danışma: 312–449 91 99)

karayolları


SABUNCUBELİ TÜNELİ

Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı törenle ulaşıma açılan Sabuncubeli Tüneli, Manisa — İzmir arasını 15 dakikaya indiriyor. İzmir-Manisa yolunun 580 rakımından geçen Sabuncubeli Geçidi’nde yürütülen Sabuncubeli Tüneli ve Bağlantı Yolları Projesi’nin temeli 9 Eylül 2011’de atılmıştı.

Her biri 4 bin 65 metre, toplamda 8 bin 130 metre uzunluğunda iki tünelin inşa edildiği projede, Sabuncubeli geçidinde yüzde 9,5 olan eğim, tüneller sayesinde yüzde 1,5’e düşürülerek, 14 viraj ortadan kaldırılmıştır.


yüzde 0 dogrula.org doğruluk yüzdesi %0

Kaynaklar: cumhuriyet   twitter   karayolları   youtube   trt-AA

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*