Polisin Müzisyen Kadını Dövdüğü İddiası

Müzisyen Gülşah Erol, Kadıköy metrosunda polis tarafından darp edildiğini 3 Ağustos 2017 tarihinde Instagram hesabından duyurmuştu. Müzisyen Erol’un iddiasına göre, Kadıköy metro girişinde 2 polis memuru tarafından kendisi terörist, enstrümanı da bomba ilan edilerek darp edildi.

polis tarafından darp iddiası

Müzisyen Gülşah Erol‘un Instagram hesabından paylaştığı iddia şu şekildedir:

“gulsaherol: 2 Ağustos, dün 2 polis memuru tarafından darp edildim. Kadıköy Metro girişinde. Enstrumanımı bomba beni de terorist ilan ederek bir odaya kapattılar. Ellerime kelepçe takılıp defalarca yumruklandım ve tekmelendim. Türk bayrağı ile suratıma vurdular, biz bu ülkenin vatandaşıyız diyerek, ya ben? Müzisyenim kollarıma, ellerime lütfen dikkat edin dememle daha çok darp edildim. Benim gibi insanlar bu ülkeden gitmeliymiş, ben ve benim gibiler vatan hainiymiş. Beni hapise atmakla tehdit ettiler, tüm aileme ağıza alınmayacak sözlerle hakaret ettiler. Sonuç tertemiz olan hayatımla, kalbimle özgürüm lakin canım çok yanıyor… Vücudumda oluşan zararların fotoğraflarını koymadım, çünkü çok kötü, bu kadarı bile bu ülkede neye maruz kaldığımı gösteriyor olmalı. Ben müzisyenim! Bu ülkeye emek harcayan bir sanatçıyım. Hakettiğim bu mu?! Lütfen dikkat edin müzisyen, sanatçı arkadaşlar, size hakaretle ve saldırıyla yaklaşsalar dahi susun ve yanlarından uzaklaşın. Her yerim ağrıyor, çenem, gözüm, yüzüm, bacaklarım ve kollarım darp içinde ama en çok kalbim acıyor. Dün ölebilirdim…”

Gülşah Erol, Instagram hesabından yaptığı paylaşımında, polisler tarafından darp edildiğini ve yine polisler tarafından eline kelepçe takılarak dövüldüğünü ifade etmiştir.

Beni Güvenlik Görevlisi Dövdü

Ancak müzisyen Gülşah Erol, 6 Ağustos 2017 tarihinde attığı tweette başka bir iddia daha gündeme getirmiştir. Bir önceki iddiasından farklı olarak kendisini polislerin dövdüğünü değil, 2 tane güvenlik görevlisinin dövdüğünü ve polislerin onu kurtardığını yazmıştır.

müzisyen gülşah erol
Gülşah Erol’un tweeti

Gülşah Erol’un darp edildiği paylaştığı görsellerden anlaşılsa da kimin tarafından darp edildiği anlaşılamamaktadır. Daha sonra Twitter hesabından bu paylaşımını da kaldırmıştır.

Emniyet Müdürlüğünden Açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün yaptığı yazılı açıklamaya göre, Müzisyen Gülşah Erol çantasını özel güvenlik görevlilerine bırakmak istemiş ve güvenlik görevlilerinin çantayı alamayacaklarını söylemeleri üzerine “bomba mı var?” şeklinde bağırmıştır. Açıklamaya göre müzisyen Erol’un, olay yerine gelen polis memurlarından birinin boğazını sıktığı sebebiyle hakkında işlem başlatılmıştır.

Emniyet Müdürlüğü
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Açıklaması

 


Eha Medya’nın İddiası

Eha Medya tarafından paylaşılan ve güvenlik görevlilerinin ifadeleri olduğu söylenen metinde, Gülşah Erol’un abisinin deli olduğu, Kandil’de dağdan yeni geldiği iddia edilmiştir. 

gülşah erol

 


Gülşah Erol’un darp edildiği bilgisi doğrudur. Ancak polisin mi yoksa güvenlik görevlilerinin mi darp ettiği sonucuna kesin olarak ulaşılamamıştır. Bu sebeple iddia muhtelittir. 


50
Doğruluk Yüzdesi

Kaynaklar: 1-İstanbul Emniyet Müdürlüğü 2-İnstagram 3-Twitter 4-Hürriyet 5-Youtube

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?