Muharrem İnce’nin Eşinin Oy Kullanmasını Beklemeden Gittiği İddiası

Muharrem İnce’nin Eşinin Oy Kullanmasını Beklemeden Gittiği İddiası başlıklı içeriğimizde 24 Haziran seçimleri dolayısıyla oy kullanma işlemleri sırasında, Muharrem İnce’nin kendi oyunu kullandıktan sonra eşinin oy kullanmasını beklemeden sınıftan çıktığı iddiasını inceledik. Söz konusu iddia doğrudur.

Sosyal medyada seçim dolayısıyla yapılan birçok paylaşım ve iddia söz konusudur. Bunlardan bir tanesinde Muharrem İnce’nin oy kullanma işlemleri sırasında önce kendisinin oy kullandığı ve eşinin oy kullanma işleminin bitmesini beklemeden sınıftan ayrıldığı iddia edilmiştir. Söz konusu iddia doğru olup, aşağıdaki görüntülerden Muharrem İnce’nin önce kendisinin oy kullandığı ve işlemini yaptıktan sonra eşinin oy kullanmasını beklemeden de sınıftan çıktığı görülmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=xWPZcQYWkgA

Söz konusu paylaşımlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önce eşi Emine Erdoğan’ın oy kullanmasını beklediği, sonra kendisinin oy kullandığı ve birlikte sınıftan ayrıldıklarına dair iddialar da yer almıştır. Bu iddialar doğrudur. Aşağıdaki görüntülerde önce Emine Erdoğan’ın oy kullandığı, sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oyunu kullandığı ve sınıftan birlikte çıktıkları görülmektedir.


yüzde 100 dogrula.org doğruluk yüzdesi %100


Kaynaklar: youtube, youtube 2, twitter

[Toplam: 6   Ortalama: 4.3/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?