Kraliçe 2. Elizabeth’in Cenaze Provasının Yapıldığı İddiası

Türkiye basınında yer alan, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in ölmesi durumunda gerçekleştirilecek cenaze töreninin provasının yapıldığı iddiası doğrudur.

İngiliz Dailymail gazetesinin haberine göre, bakanlar, kraliçenin ölümü üzerine yapılacak olan 10 günlük ulusal yas için ‘Castle Dove (Kale Güvercini)’ adında gizli tutulan bir prova yapıyorlar.

İddiaya göre “Kale Güvercini” olarak bilinen provada, kabinedeki bakanlar hükümdarın ölümünden sonraki gün ne yapılacağını tartışıyor.

London Bridge (Londra Köprüsü)”olarak bildirilen bu plan, 92 yaşındaki kraliçenin St Paul Katedrali’nde rahatsızlandığı haftada planlanmış. Ancak bu plan, kraliçenin spesifik bir hastalığından duyulan endişe yüzünden değil.

Sunday Times gazetesine göre, bakanlar kraliçenin ölümü üzerine yapılacak 10 günlük ulusal yas için prova yaptı. Ayrıca başka bir kaynağa göre bu prova “benzeri görülmemiş” bir ölçekte yapılmış.

kraliçe 2. elizabeth

Geçen yıl da Guardian gazetesi konu hakkında, kraliçenin ölümünün ardından yeni hükümeti ilan etmek üzere bütün Parlamento Konseyi’nin toplanacağını anlatan çok sayıda ayrıntı bildirmişti.

Buna göre, kraliçe öldüğünde Buckingham Sarayı’ndaki bir uşağın, dünya medyasına ve haber ajanslarına ihbarda bulunulurken, kapılara bir bildirim iliştireceği söylendi.

Ayrıca söz konusun durumda televizyon ve radyo istasyonlarının da hüzünlü ve mahzun müziklerle hazırlanmış haberlere yer vereceği bildirildi.

Prens Charles’in, kral olduktan sonraki günlerde ve haftalarda İskoçya ve Galler’e erken bir ziyarette bulunacağı da iddia edildi.

Kraliçe öldüğünde bedeni Westminster Hall’da kalarak halkın kendisine saygılarını sunması sağlanacak.

Kraliçe 2. Elizabeth Hakkında

II. Elizabeth, İngiliz Milletler Topluluğu üyesi elli üç ülkeden on altısının kraliçesidir. Aynı zamanda Topluluk Başkanı ve İngiltere Kilisesi Yüksek Valisi’dir. 6 Şubat 1952‘de tahta çıktığında Topluluk Başkanı ve yedi ülkenin kraliçesi olmuştur.

Doğum tarihi: 21 Nisan 1926 (92 yaşında), Mayfair, Londra, Birleşik Krallık

Tam adı: Elizabeth Alexandra Mary

Eşi: Philip Mountbatten (1947’den beri)

Çocukları: Charles, Anne Mountbatten-Windsor, Andrew, Edward Mountbatten-Windsor

Ebeveynleri: Elizabeth Bowes-Lyon, VI. George

Kardeşi: Margaret Windsor


Kaynaklar: mirror.co.uk, dailymail, guardian, wikipedia, times

Bunlara da Göz Atabilirsin

Çin roketinde medya koordinatları

Çin Uzay İstasyonu’nun ilk parçası olan çekirdek modül Tienhı’yı taşıyan Long March 5B roketi, 29 Nisan’da fırlatılmıştı. Fırlatıldıktan sonra Tienhı modülü başarılı bir şekilde...

Darp süsü değil: Kriah

İddia: Bir grup Yahudi, kendilerini Filistinli Müslümanlar tarafından saldırıya uğradıkları görüntüsü vermek için üstlerindeki giysileri yırttı. Yenisafak.com, Doğan Haber Ajansı ve bir çok dijital  haber...

Orman işçisi değil Hampton Lumber şirketi yaptı

Sosyal medya platformu İnstagram’da 08 Mayıs 2021 tarihinde Erkantopuzofficial hesabından yapılan bir paylaşımda, ABD’nin Oregon eyaletindeki köknar ormanına, ormanla ilgilenen bir işçinin gülen yüz...

Sosyal Medya Hesaplarımız

2,311BeğenenlerBeğenme
20,140TakipçilerTakip Et
9,900TakipçilerTakip Et

En Son Eklenenler