Kore’de Bakanın Torpil İsteyen Kızını Azarladığı İddiası

Son günlerde sosyal medyada sıkça yer alan, Güney Kore‘de bir bakanın kızının, babasından torpil istediği için basının karşısında utanç içinde özür dilediği iddiası yanlıştır.

güney kore torpil
söz konusu iddiaya ait paylaşım

Havayolu Şirketi Başkanı ve Ceo Yardımcısı Olan Kızı

İddia edilen fotoğraf 2014 yılından. Bakan olduğu söylenen kişi Korean Air ve Hanjin Grubu başkanı Cho Yang-ho. Eğilip özür dileyen ise onun büyük kızı, aynı zamanda holdingin de başkan yardımcısı Cho Hyun Ah.

40 yaşındaki CEO yardımcısı, babasının şirketi Korean Air ile New York-Seul seferinde yolculuk yaparken, kalkıştan hemen sonra uçağı terminale geri döndürüyor ve bu manevra, uçağın 20 dakika gecikmesine sebep oluyor. Sebebi ise uçaktayken kendisine kabin ekibinin şefi tarafından “istemediği halde” fındık ikram edilmesi ve fındığın kasede değil de orijinal paketinde sunulması.

Tanıklara göre ‘business class’ tarafında oturan Cho, fındık ikramının ardından kabin müdürü Park Chang-Jin ve bir kadın görevliyle tartışıyor, hostesi kokpitin kapısına itiyor. Daha sonra görevlilere diz çöktürüp özür diletiyor. Ardından da kabin şefini kovuyor.

Şirket sözcüsünün AFP haber ajansına verdiği demece göre Cho, her iki personelin evlerini ziyaret etti, ancak evde bulunmadıkları için kapılarına üzülerek not bıraktı.

Savunma avukatları, Heather Cho‘nun uçuş rotasını değiştirerek havacılık güvenlik yasasını ihlal ettiği suçlamasını reddetti.

Açık yeşil hapishane üniforması giyen Cho, duruşma sırasında konuşmadı.korean air

Avukatları mahkemeye, Cho’nun eylemleri için üzgün olduğunu ancak kanunen cezayı hak etmediğini söyledi.

Ayrıca kabin ekibine karşı şiddet kullandığını da reddettiler.

Heather Cho, çifte diz çöktürdüğünü de reddetti. “Ben böyle bir şey duymadım, bu konuda hiçbir şey bilmiyorum.” dedi. Ancak birinci sınıfta oturan bir başka yolcu iki görevliyi dizlerinin üzerinde gördüğünü söyledi. Yolcu, “14 saatlik uçuş sırasında atmosfer çok tehditkar ve korkunçtu. Cho‘nun sesi öylesine yüksekti ki ekonomi sınıfındaki insanlar bile duyup o yöne baktılar.” dedi.

Hanjin Grubun Ceo’su yaşlı Cho Yang-ho, tekrar itibar kazanma girişiminde bulunarak, bir dizi muhabirin önünde kızının davranışlarından ötürü özür diledi.

Ayrıca, kızının Hanjin Grubu’ndaki görevinden istifa etmesine müsaade edilmeden işten çıkarıldığını açıkladı.

Reuters’in haberine göre, “Kore Havayolları‘nın başkanı ve bir baba olarak, kızımın aptalca davranışının yol açtığı sorundan dolayı Güney Kore halkından özür dilerim.” dedi.

korean air

“Beni suçlayın, bu benim hatam. Onu düzgün şekilde yetiştirmedim” açıklamasında bulundu.

Ayrı bir basın toplantısında konuşan Cho Hyun Ah (diğer adıyla Heather Cho) da davranışından dolayı üzgün olduğunu belirterek basının karşısında başını eğerek özür diledi.

Heather Cho, Kore Havayolları başkanı Cho Yang-ho‘nun üç çocuğunun en büyüğü. Kardeşleri de kendisi gibi Korean Air şirketinin yöneticileri olarak çalışıyor.


Doğruluk Yüzdesi 0
Doğruluk Yüzdesi

KAYNAKLAR

Businessinsider   Straitstimes    Dailymail

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?