Köprüde “Geçirmek Bizim İşimiz” Yazıyor İddiası

Köprüde “geçirmek bizim işimiz” yazdığı iddiası doğru değildir. Gazeteci Ömer Turan, Osman Gazi Köprüsü’nde bulunan bir dijital tabelada “geçirmek bizim işimiz” yazan bir görseli, “böyle slogan olur mu? ayıp ya” şeklinde değerlendirerek Twitter hesabından paylaştı. Görsel, birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından da paylaşılmış ve tartışma konusu olmuştur.

geçirmek bizim işimiz

Görsel Gerçek Değil

Osman Gazi Köprüsü’ne ait olduğu söylenen bu görsel üzerinde değişiklik yapılmıştır. “Geçirmek bizim işimiz” yazısının fontunun, dijital tabeladaki orijinal fonttan farklı olması ve montajlama işleminin profesyonelce yapılmaması dolayısıyla, görselin montajlı olduğu kolaylıkla anlaşılabilir. Zaten basit bir araştırmayla görselin orijinal haline ulaşmak da mümkün. Habertürk, daha önceden kendi web sitesinde Osman Gazi Köprüsü ile ilgili yaptığı bir haberde, görselin orijinal versiyonunu kullanmıştır. Görselin orijinal hali şöyle:

geçirmek bizim işimiz
Osman Gazi Köprüsü dijital tabela

Bu durumun, Ömer Turan’ın ilgili paylaşımının altında birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından yorum olarak belirtilmiş olması ve tepki çekmesi sonucu, Ömer Turan söz konusu paylaşımını kaldırmıştır. Ancak, archive.org üzerinden ilgili paylaşıma ulaşabilmek mümkün. Görüntülemek için tıklayınız.


Doğruluk Yüzdesi 0
Doğruluk Yüzdesi

Kaynaklar:

Archive.orgHabertürk

[Toplam: 2   Ortalama: 2/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?