Karısına 62 Yıl Boyunca Sağır-Dilsiz Taklidi Yapan Adam İddiası

 

Sosyal medya ortamlarında sıkça paylaşılan haberde, ABD’de yaşayan bir adamın eşiyle daha az muhatap olmak için 62 yıl boyunca sağır ve dilsiz numarası yaptığı ve eşinin de sosyal medyaya yüklenen bir video sayesinde bu durumu öğrendiği iddia edildi.

Söz konusu iddia doğru değildir. World News Daily Report adlı parodi web sitesinde yer alan haber mizah amaçlı yapılmıştır.

 

Mart 2019’da World News Daily Report (WNDR) web sitesinde çıkan bu habere göre, bir adam eşini dinlemek zorunda kalmamak için altı yıldan fazla bir süre sağır ve dilsiz kaldı. Sonra yakalandı.

Habere göre, 84 yaşındaki Barry Dawson, birlikte yaşadıkları on yıllar boyunca 80 yaşındaki eşi Dorothy’nin önünde tek bir kelime konuşmadı.

Bunun üzerine Dawson, kocasıyla iletişim kurabilmek için işaret dilini öğrendi. Çiftin altı çocuğu , 13 torunu oldu ve hepsi de Dawson’ın sağır olduğuna ikna olmuştu.


Fotoğraflar Gerçek, Haber ise Parodi

Parodi web sitesinde yer alan haberler genellikle diğer sitelerdeki güncel haber makalelerinden aktarılan resimlerle servis ediliyor. Bu haberde de 2017’de gerçek bir Floridalı çift olan Lucille Handelsman ve gayrimenkul imparatoru Burt Handelsman’ın boşanma davasından alınan fotoğraflar kullanılmış.


Haberler Kurgusal

World News Daily Report, sitede yer alan haberlerin eğlence amacıyla oluşturulmuş kurgusal haberler olduğunu da web sitesinde belirtmiş:

 

“World News Daily Report, makalelerinin hiciv niteliği ve içeriğinin kurgusal niteliği için tüm sorumluluğu üstlenir. Bu web sitesinde yer alan makalelerde görünen tüm karakterler — gerçek insanlara dayansalar bile — tamamen kurgusaldır ve onlar ile yaşayan, ölü veya ölümsüz olan herhangi bir kişi arasındaki benzerlik tamamen mucizedir.”


 

Görüldüğü üzere iddia doğru değildir. World News Daily Report adlı parodi web sitesinde yer alan haber mizah amaçlı yapılmıştır.

 

Kaynaklarkaynak1kaynak2kaynak3

Bunlara da Göz Atabilirsin

Çin roketinde medya koordinatları

Çin Uzay İstasyonu’nun ilk parçası olan çekirdek modül Tienhı’yı taşıyan Long March 5B roketi, 29 Nisan’da fırlatılmıştı. Fırlatıldıktan sonra Tienhı modülü başarılı bir şekilde...

Darp süsü değil: Kriah

İddia: Bir grup Yahudi, kendilerini Filistinli Müslümanlar tarafından saldırıya uğradıkları görüntüsü vermek için üstlerindeki giysileri yırttı. Yenisafak.com, Doğan Haber Ajansı ve bir çok dijital  haber...

Orman işçisi değil Hampton Lumber şirketi yaptı

Sosyal medya platformu İnstagram’da 08 Mayıs 2021 tarihinde Erkantopuzofficial hesabından yapılan bir paylaşımda, ABD’nin Oregon eyaletindeki köknar ormanına, ormanla ilgilenen bir işçinin gülen yüz...

Sosyal Medya Hesaplarımız

2,312BeğenenlerBeğenme
20,140TakipçilerTakip Et
9,900TakipçilerTakip Et

En Son Eklenenler