Ana sayfa Genel Politika İyi Parti Erzurum İlçe Başkanı Ak Partililer Tarafından Öldürüldü İddiası

İyi Parti Erzurum İlçe Başkanı Ak Partililer Tarafından Öldürüldü İddiası

656
0
iyi parti erzurum ilçe başkanı ak partililer tarafından öldürüldü iddiası 2

İyi Parti Erzurum İlçe Başkanı Ak Partililer Tarafından Öldürdü İddiasıbaşlıklı içeriğimizde Erzurum’da İyi Parti ilçe başkanı Mehmet Sıddık Durmaz, Ak Partililer tarafından öldürüldüğü iddiasını inceledik. Sosyal medyada yapılan paylaşımlara göre, Erzurum’un Karaçoban’ın Ak Parti üyeleri ya da mensupları tarafından öldürüldüğü iddia edilmiştir. Ancak bu iddia gerçeği yansıtmamaktadır.

Savcılıktan ve İyi Parti’den Açıklama

Hınıs Cumhuriyet Başsavcılığı ve İyi Parti sözcüsü Aytun Çıray ile İyi Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu olayla ilgili açıklama yapmıştır. Açıklamalara göre, İyi Parti Erzurum ilçe başkanı Mehmet Sıddık Durmaz’ın, oy kullanmak için okulun önünde karşılaştığı husumetli aile tarafından çıkan kavgada öldürüldüğü ortaya çıkmıştır.

İyi Parti sözcüsü Aytun Çıray, sosyal medya hesabı üzerinden olayla ilgili şu açıklamayı yapmıştır: “İlçe başkanımız çıkan bir çatışma sonucu hayatını kaybetmiştir. Sn Vali bana olayın iki aile arasında husumetten kaynaklandığını ifade etti. Soruşturma sürüyor. Merhuma Allah’tan rahmet diliyorum.”Hınıs Cumhuriyet Başsavcılığı da olayla ilgili, Mehmet Sıddık Durmaz’ın ölümüyle ilgili, husumetli olan iki tarafın arasında kan davası olduğunuve okul önünde çıkan kavgada karşı aileden A.Y isimli bir kişi ile İyi Parti ilçe başkanı M. Sıddık Durmaz hayatını kaybettiğini açıklamıştır.

“24/06/2018 günü saat: 15:00 sıralarında Karaçoban ilçesi Kopal mahallesi Kopal İlköğretim Okuluna oy kullanma işlemlerini icra etmek için Y. ailesinin sandık mahalline intikali sonrası oy kullanma işlemi bitmesine müteakip çıkışta D. ailesinden kimliği henüz tespit edilemeyen iki şahsın Y. ailesine hakaret ederek yaklaşmaya başlamaları sonrasında taraflar arasındaki geçmişin getirdiği husumetin etkisiyle sözlü münakaşanın büyüyerek D. ailesinden Y.D. İsimli şahsın elindeki tabanca ile ateş ederek Y. ailesinden A.Y.’yi vurmuş, Y. ailesinden ise M.Y. İle henüz kimliği tespit edilemeyen bir kaç kişi silahla karşılık vermesi sonrasında taraflar arasında çatışma çıkmış ve Y. ailesinden dört kişi yaralanmış, D. ailesinden ise M.S.D. İsimli şahıs kaldırıldığı Karayazı İlçe Devlet Hastanesinde, Y. ailesinden A.Y. İsimli şahıs ise kaldırıldığı Karaçoban İlçe Devlet Hastanesinde vefat etmiştir.”Olayla ilgili İYİ Parti İl Başkanı İbrahim Dumlu da,

“İlçe başkanımız ile karşı taraf husumetli. Oy kullanma sırasında okul önünde karşı karşıya geliyorlar. Çatışma başlıyor. Karşı taraftan da ölen var bizim ilçe başkanımız da rahmetli oluyor. Şu an ölü sayısı 2. İlçe başkanının cenazesi otopsi için Erzurum’a getirildi. İki aile de büyük aileler, aşiret. İlçede geniş güvenlik önlemi var. 4 yıl önce karşı taraf ilçe başkanının babasını vurup, rahmetli etmiş. Ondan dolayı husumet var. Bu husumetten dolayı devlet bunları başka bir tarafa yerleştiriyor. Oy için bunlar tekrar bir araya gelmiş. Çatışma çıkıyor. Başkanımız 50 yaşlarında evli, çocukları var” şeklinde açıklama yapmıştır.


yüzde 0 dogrula.org doğruluk yüzdesi %0


Kaynaklar: Hınıs Cumhuriyet Başsavcılığı, Twitter, Yeniçağ Gazetesi, Sözcü


[Toplam: 5   Ortalama: 5/5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*