Ana sayfa Genel Araştırma Growth Plus Nedir? Gerçekten Boy Uzatıyor mu? Kullanıcı Yorumları

Growth Plus Nedir? Gerçekten Boy Uzatıyor mu? Kullanıcı Yorumları

24917
15

“Growth Plus Nedir? Gerçekten Boy Uzatıyor mu? Kullanıcı Yorumları” başlıklı içeriğimizde boy uzatıcı özellikli olduğu iddia edilen Growth Plus ürününü inceledik.

Growth Plus ürününe dair takipçi sayısı çok olan birçok sosyal medya hesabında tanıtım yapılmaktadır. Ancak bu sosyal medya hesapları, sadece reklam anlaşması dolayısıyla paylaşım yaptığı ve ürünü incelemediği için aslında tehlikeli bir girişimde bulunmaktadır. Çünkü insanlar bu hesaplara güvenip, ürünün gerçekten işe yaradığını düşünerek, satın almaktadırlar.

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 16

Growth Plus Nedir? İşe Yarıyor mu?

Growth Plus, boy uzatıcı özellikli ve tamamen doğal içerikli olduğu iddia edilen bitki çayı olarak ya da toz halinde satışı yapılan bir üründür. Ürünün tanıtımının yapıldığı site ve sosyal medya hesaplarında, ürünü kullanan kişilerin 1 ayda 2-4 cm, 2 ayda 4-6 cm, 4 ayda 6-8 cm, 6 ayda 10-12 cm uzamasının mümkün olduğu iddia edilmiştir. Ancak bu iddia doğru değildir.

Growth Plus Neden İşe Yaramıyor?

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 15

Boy uzamasını genel itibariyle etkileyen üç faktör vardır: Genetik kapasite, beslenme, hormonlar. Metabolizmada bir anormallik olmadığı müddetçe boy uzunluğunda bir alt sınır vardır. Boy uzamasını etkileyen herhangi bir sağlık problemi olmadıkça da, erişkin bir insanın boy uzunluğu bu alt sınırın aşağısında olamaz. Yani örneğin; genetik kapasitesi 150 – 185 cm arasında olan bir birey, hiçbir takviye kullanmasa da zaman içerisinde boyu 150 santimetrenin üzerine çıkacaktır ama 185 cm’e ulaşması için hormonlar ve beslenme de önemlidir. Genetik kapasitedeki en üst seviyeye çıkabilmek için hormonların etkili olduğu belirtildiğinde, genellikle sadece büyüme hormonu tek başına yeterliymiş gibi algılanır. Ancak o da tek başına yeterli değildir. Boy uzunluğu için metabolizmada hormonları destekleyecek birçok etken vardır. Bunlardan en önemlisi beslenme olmakla beraber, uyku kalitesi ve saatleri, fiziksel egzersizler, kan değerleri gibi birçok etken büyüme hormonunu etkilemektedir.

Büyüme plakları, yani kemik uçlarındaki büyüme alanlarında bulunan hücrelerin çoğalması lazım ki, kemikler ve dolayısıyla boy uzayabilsin. İşte hormonlar, bu hücrelerin çoğalmasını tetiklemektedir. Ancak hücrelerin sağlıklı bir şekilde çoğalması ve korunabilmesi için gerekli olan bazı besin ve minerallerin vücutta bulunması gerekir. Eğer büyüme plakları kapanmışsa bir insan kemik olarak daha fazla uzayamaz. Büyüme plakları kapandıktan sonra, sadece tıbbi ve cerrahi müdahalelerle boy uzaması mümkün olabilir. Dolayısıyla büyüme plakları kapalı bir insanın, içeceği boy uzatma özellikli herhangi bir bitki çayı ya da toz bir işe yaramayacaktır. Büyüme plakları henüz açık olan bir bireyin ise bu tarz bitki çaylarına ihtiyacı yoktur. Doğru beslenmek, uyku saatleri ve kalitesine dikkat etmek, egzersiz yapmak gibi yöntemlerle sağlıklı bir şekilde genetik kapasitedeki boy üst sınırına ulaşmak mümkün. Büyüme plaklarının kapalı ve açıkken nasıl göründüğünü aşağıdaki görsellerden gözlemlemek mümkün.

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 1

Growth Plus Zararlı mı?

Growth Plus’ın tanıtımının yapıldığı İnternet sitelerinde ürünün içerisinde Ashwaganda (morsalkım, hint ginsengi, kış kirazı) bitkisinin bulunduğu iddia ediliyor. Ashwaganda bitkisinin doğru kullanımı halinde birçok faydasının olduğunu söylemek mümkün. Ancak boy uzatma gibi bir özelliği bulunmuyor. Growth Plus sitelerinde yapılan tanıtımlarda ürünün herkes için uygun olduğu iddia edilmekte ancak özellikle sürekli düşük kan şekerine sahip kişilerin, otoimmün bozukluklar sebebiyle hasta olanların, hamilelerin ve emziren annelerin Ashwaganda bitkisini kullanmaması tavsiye edilmektedir. Dolayısıyla ürünü kullanan bireylerin, bunu bilmemeleri halinde ürün sayesinde boyları uzamayacağı gibi, zarar görmeleri dahi mümkün.

Growth Plus Dolandırıcılığı

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 2

Growth Plus’ın neden işe yaramadığını ve zararlı olabilceğini açıkladık. Şimdi ise bu ürünün bir sahtekarlık malzemesi olup olmadığından bahsedelim. Growth Plus reklamlarıyla genellikle sosyal medyada karşılaşılmaktadır. Ancak ürünün tanıtımını yapan resmi bir hesap yoktur. Birçok sosyal medya hesabı aynı ürünü sattığını iddia etmektedir. Bu durum ürünle alakalı şüpheleri arttırmaktadır. Çünkü resmi satış sayfası olan hiçbir firma, sosyal medyada başka sayfaların (aralarında bir anlaşma olmadıkça) ürünlerinin satışını yapmasına müsaade etmez. Fakat sadece Instagram’da bile Growth Plus satışı yapan onlarca hesap bulunmaktadır. Bunlar arasından bu içeriği hazırladığımız tarihte aktif olan bazı hesaplar şöyle:

growthplustr, growthplusviptr, growthplusvip, growthplus, growthplusofficialtr, growthplus.turkiye, growthplustrr

Growth Plus ile alakalı şüphe çeken bir başka durum da ürünün sitesinin kolay ulaşılabilir olmamasıdır. Arama motorlarına Growth Plus yazıldığında çıkan sitelerden arasından sadece bir tanesi ürünle doğrudan bağlantılı gibi görülmektedir. Ancak bu site de aracı site gibi konumlandırılmıştır. Çünkü bu siteye girildiğinde sadece ürünün görsellerinden oluşan bir sayfa görüntülenmekte ve sayfanın aşağısında Instagram sayfasına yönlendiren bir linkten başka bir şey bulunmamaktadır. Yönlendirilen Instagram hesabının bio kısmında bulunan linkten ürünün satışının yapıldığı asıl siteye ulaşılabilmektedir.

Asıl siteye ulaşınca da ürünle alakalı çelişkili olan durumlarla karşılaşılmaktadır. Örneğin, sitedeki bazı yerlerde ürünün ABD’de üretildiği ve oradan ithal edildiği belirtilmiş, bazı yerlerde ise Avrupa’da ortaya çıktığı ve yayıldığı söylenmiştir.Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 3 Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 4

Ayrıca sitedeki sözde kullanıcıların yorumları çok benzer olup, yapılan yazım hataları bile neredeyse aynıdır. Üstelik tüm kullanıcıların profil fotoğraflarıyla, Growth Plus sitesine gönderdikleri fotoğraflar da aynıdır.

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 5

Growth Plus Kullananların Yorumları

Tüm bu şüpheli durumlara rağmen boyunun uzaması ümidiyle bu ürünü satın alan kişilerin sayısı maalesef çok fazla. Bu kişilerden bazıları, ürünü kullandıktan sonra İnternet’te farklı sitelerde konuyla alakalı yorumlar yapmış ve ürünün işe yaramadığını, satışı gerçekleştirenlerin dolandırıcılık yaptığını ifade etmişlerdir. Bu yorumlardan bazıları şöyle:

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 6 Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 7 Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 8

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 10Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 11

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 12

Ürün hakkında olumlu yorum yapanların neredeyse tamamı ise yaşlarının 12-20 arasında olduğunu belirtmiştir. Dolayısıyla zaten bu kişiler gelişim döneminde oldukları için ürün sayesinde boylarının uzadığını söylemek pek mümkün değildir. 

Growth Plus Benzeri Ürünler

Growth Plus gibi boy uzatıcı özellikte olduğu iddia edilen, ancak boy uzamasına etki etmeyen farklı birkaç ürün ve kullanıcı yorumları da şöyle:

Jmexy Growth

Boy uzatıcı özellikte olduğu iddia edilen sprey. Ürüne dair bir yorum:

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 14

KIMI 

Boy uzatıcı özellikte olduğu iddia edilen tabanlık. Ürüne dair bir yorum:

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 13

Super Growth 

Boy uzatıcı özellikte olduğu iddia edilen bir başka sprey. Super Growth ürünün yorumlandığı birçok sitede yorumlar silinmiş olduğu için ürüne dair açıklama mahiyetindeki videodan bilgi edinebilirsiniz.

 


Kaynaklar: growthplustr.com, Instagram, growthplus-tr.com, fitekran, fitekran 2, YouTube, shortsupport

 

[Toplam:39    Ortalama:3.3/5]

15 YORUMLAR

  1. Bende sipariş verdim arkadaşlar düzenli kullanımdan bahsediyorlar sürekli ama güvenim kalmadı yorumları gördükçe ve kendi hesaplarından da yorumlar silinince kullandım etkisini göremedim şimdide para iadesi için yazıyorum görüp de cevap yazmıyorlar bir umut dedik aldık siz bu tuzağa düşmeyin

  2. Arkadaşım bahsetti bende öyle birşey olamayacağını ve bunun bilimsel olarak da imkansız olduğunu söyledim. Zira zaten besin takviyesi ile boy uzatması 2,5 yaşından sonra sonra eriyor bildiğim kadarı ile.Ondan sonra alacağınız her takviye sizi yukarı değil yana doğru uzatır demişti bir doktor arkadaşım. Allahtan bu araştırmayı yapmışsınız ve insanlarda bu sayede dolandırılmaktan, daha da önemlisi kandırılmaktan kurtulmuş oluyorlar. Growth Plus şikayetleri diye aratsalar insanlar ya da growth plus yorumları diye kandırılmaktan kurtulacaklar ama millet olarak sanırım herşeye inanma gibi de bir hastalığımız var. Neyse.. çokk teşekkür ederim size bu araştırmayı yapmanızdan ötürü…

  3. ben boyumu uzatır diye aldım bu ürünü. hiçbir işe yaramadı. paramı da geri vermediler. dolandırıldım resmen. sakın boşa para vermeyin

  4. Kesinlikle inanmayın tamamen para tuzağı insanları kandırıyorlar arkadaşım kullandı düzenli bir şekilde ama mm bile uzama kesinlikle yok ..

  5. böyle şeylere halen inanlar varmı anlamıyorum. yani sonradan boy uzama diye bir şey olamaz. Growth Plus tam bir aldatmaca. Küçük çocuğunuz varsa soğuk süt içirin bol bo. Liseye kadar içebilir. zaten 25’ten sonra boy uzamaa bitiyor. Ne kadar uzayacaksa o dönemde uzuyor.

  6. gerçekten boy uzatıyor mu ya ben growth plus satan yere burda yazanları sorunca onlar rakip firma bizi kötülüyorlar dediler ama bi ilaçla boy uzayacaksa kısa insan kalmaz bence kandırmaca.

  7. Yazıktır günahtır yahu halen reklamları dönüyor o kadar şikayet ediyoruz hiç mi dikkate almıyorlar anlamıyoruz arkadaş ya alan var mı bunu

  8. Ben az önce sipariş verdim sonra internetten baktım şuan iptal ettirmeye çalışıyorum adresim telefon numaram falan hep gitti onlara umarım kötü bir şeyle sonuçlanmaz mesaj attım o kadar ama görmediler hala. Şikayetlerden de bahsettim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*