Growth Plus Nedir? Gerçekten Boy Uzatıyor mu? Kullanıcı Yorumları

“Growth Plus Nedir? Gerçekten Boy Uzatıyor mu? Kullanıcı Yorumları” başlıklı içeriğimizde boy uzatıcı özellikli olduğu iddia edilen Growth Plus ürününü inceledik.

Growth Plus ürününe dair takipçi sayısı çok olan birçok sosyal medya hesabında tanıtım yapılmaktadır. Ancak bu sosyal medya hesapları, sadece reklam anlaşması dolayısıyla paylaşım yaptığı ve ürünü incelemediği için aslında tehlikeli bir girişimde bulunmaktadır. Çünkü insanlar bu hesaplara güvenip, ürünün gerçekten işe yaradığını düşünerek, satın almaktadırlar.

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 16

Growth Plus Nedir? İşe Yarıyor mu?

Growth Plus, boy uzatıcı özellikli ve tamamen doğal içerikli olduğu iddia edilen bitki çayı olarak ya da toz halinde satışı yapılan bir üründür. Ürünün tanıtımının yapıldığı site ve sosyal medya hesaplarında, ürünü kullanan kişilerin 1 ayda 2-4 cm, 2 ayda 4-6 cm, 4 ayda 6-8 cm, 6 ayda 10-12 cm uzamasının mümkün olduğu iddia edilmiştir. Ancak bu iddia doğru değildir.

Growth Plus Neden İşe Yaramıyor?

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 15

Boy uzamasını genel itibariyle etkileyen üç faktör vardır: Genetik kapasite, beslenme, hormonlar. Metabolizmada bir anormallik olmadığı müddetçe boy uzunluğunda bir alt sınır vardır. Boy uzamasını etkileyen herhangi bir sağlık problemi olmadıkça da, erişkin bir insanın boy uzunluğu bu alt sınırın aşağısında olamaz. Yani örneğin; genetik kapasitesi 150 – 185 cm arasında olan bir birey, hiçbir takviye kullanmasa da zaman içerisinde boyu 150 santimetrenin üzerine çıkacaktır ama 185 cm’e ulaşması için hormonlar ve beslenme de önemlidir. Genetik kapasitedeki en üst seviyeye çıkabilmek için hormonların etkili olduğu belirtildiğinde, genellikle sadece büyüme hormonu tek başına yeterliymiş gibi algılanır. Ancak o da tek başına yeterli değildir. Boy uzunluğu için metabolizmada hormonları destekleyecek birçok etken vardır. Bunlardan en önemlisi beslenme olmakla beraber, uyku kalitesi ve saatleri, fiziksel egzersizler, kan değerleri gibi birçok etken büyüme hormonunu etkilemektedir.

Büyüme plakları, yani kemik uçlarındaki büyüme alanlarında bulunan hücrelerin çoğalması lazım ki, kemikler ve dolayısıyla boy uzayabilsin. İşte hormonlar, bu hücrelerin çoğalmasını tetiklemektedir. Ancak hücrelerin sağlıklı bir şekilde çoğalması ve korunabilmesi için gerekli olan bazı besin ve minerallerin vücutta bulunması gerekir. Eğer büyüme plakları kapanmışsa bir insan kemik olarak daha fazla uzayamaz. Büyüme plakları kapandıktan sonra, sadece tıbbi ve cerrahi müdahalelerle boy uzaması mümkün olabilir. Dolayısıyla büyüme plakları kapalı bir insanın, içeceği boy uzatma özellikli herhangi bir bitki çayı ya da toz bir işe yaramayacaktır. Büyüme plakları henüz açık olan bir bireyin ise bu tarz bitki çaylarına ihtiyacı yoktur. Doğru beslenmek, uyku saatleri ve kalitesine dikkat etmek, egzersiz yapmak gibi yöntemlerle sağlıklı bir şekilde genetik kapasitedeki boy üst sınırına ulaşmak mümkün. Büyüme plaklarının kapalı ve açıkken nasıl göründüğünü aşağıdaki görsellerden gözlemlemek mümkün.

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 1

Growth Plus Zararlı mı?

Growth Plus’ın tanıtımının yapıldığı İnternet sitelerinde ürünün içerisinde Ashwaganda (morsalkım, hint ginsengi, kış kirazı) bitkisinin bulunduğu iddia ediliyor. Ashwaganda bitkisinin doğru kullanımı halinde birçok faydasının olduğunu söylemek mümkün. Ancak boy uzatma gibi bir özelliği bulunmuyor. Growth Plus sitelerinde yapılan tanıtımlarda ürünün herkes için uygun olduğu iddia edilmekte ancak özellikle sürekli düşük kan şekerine sahip kişilerin, otoimmün bozukluklar sebebiyle hasta olanların, hamilelerin ve emziren annelerin Ashwaganda bitkisini kullanmaması tavsiye edilmektedir. Dolayısıyla ürünü kullanan bireylerin, bunu bilmemeleri halinde ürün sayesinde boyları uzamayacağı gibi, zarar görmeleri dahi mümkün.

Growth Plus Dolandırıcılığı

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 2

Growth Plus’ın neden işe yaramadığını ve zararlı olabilceğini açıkladık. Şimdi ise bu ürünün bir sahtekarlık malzemesi olup olmadığından bahsedelim. Growth Plus reklamlarıyla genellikle sosyal medyada karşılaşılmaktadır. Ancak ürünün tanıtımını yapan resmi bir hesap yoktur. Birçok sosyal medya hesabı aynı ürünü sattığını iddia etmektedir. Bu durum ürünle alakalı şüpheleri arttırmaktadır. Çünkü resmi satış sayfası olan hiçbir firma, sosyal medyada başka sayfaların (aralarında bir anlaşma olmadıkça) ürünlerinin satışını yapmasına müsaade etmez. Fakat sadece Instagram’da bile Growth Plus satışı yapan onlarca hesap bulunmaktadır. Bunlar arasından bu içeriği hazırladığımız tarihte aktif olan bazı hesaplar şöyle:

growthplustr, growthplusviptr, growthplusvip, growthplus, growthplusofficialtr, growthplus.turkiye, growthplustrr

Growth Plus ile alakalı şüphe çeken bir başka durum da ürünün sitesinin kolay ulaşılabilir olmamasıdır. Arama motorlarına Growth Plus yazıldığında çıkan sitelerden arasından sadece bir tanesi ürünle doğrudan bağlantılı gibi görülmektedir. Ancak bu site de aracı site gibi konumlandırılmıştır. Çünkü bu siteye girildiğinde sadece ürünün görsellerinden oluşan bir sayfa görüntülenmekte ve sayfanın aşağısında Instagram sayfasına yönlendiren bir linkten başka bir şey bulunmamaktadır. Yönlendirilen Instagram hesabının bio kısmında bulunan linkten ürünün satışının yapıldığı asıl siteye ulaşılabilmektedir.

Asıl siteye ulaşınca da ürünle alakalı çelişkili olan durumlarla karşılaşılmaktadır. Örneğin, sitedeki bazı yerlerde ürünün ABD’de üretildiği ve oradan ithal edildiği belirtilmiş, bazı yerlerde ise Avrupa’da ortaya çıktığı ve yayıldığı söylenmiştir.Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 3 Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 4

Ayrıca sitedeki sözde kullanıcıların yorumları çok benzer olup, yapılan yazım hataları bile neredeyse aynıdır. Üstelik tüm kullanıcıların profil fotoğraflarıyla, Growth Plus sitesine gönderdikleri fotoğraflar da aynıdır.

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 5

Growth Plus Kullananların Yorumları

Tüm bu şüpheli durumlara rağmen boyunun uzaması ümidiyle bu ürünü satın alan kişilerin sayısı maalesef çok fazla. Bu kişilerden bazıları, ürünü kullandıktan sonra İnternet’te farklı sitelerde konuyla alakalı yorumlar yapmış ve ürünün işe yaramadığını, satışı gerçekleştirenlerin dolandırıcılık yaptığını ifade etmişlerdir. Bu yorumlardan bazıları şöyle:

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 6 Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 7 Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 8

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 10Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 11

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 12

https://www.youtube.com/watch?v=qxgG2638YLc

Ürün hakkında olumlu yorum yapanların neredeyse tamamı ise yaşlarının 12-20 arasında olduğunu belirtmiştir. Dolayısıyla zaten bu kişiler gelişim döneminde oldukları için ürün sayesinde boylarının uzadığını söylemek pek mümkün değildir. 

Growth Plus Benzeri Ürünler

Growth Plus gibi boy uzatıcı özellikte olduğu iddia edilen, ancak boy uzamasına etki etmeyen farklı birkaç ürün ve kullanıcı yorumları da şöyle:

Jmexy Growth

Boy uzatıcı özellikte olduğu iddia edilen sprey. Ürüne dair bir yorum:

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 14

KIMI 

Boy uzatıcı özellikte olduğu iddia edilen tabanlık. Ürüne dair bir yorum:

Growth Plus Nedir Gerçekten Boy Uzatıyor mu Kullanıcı Yorumları 13

Super Growth 

Boy uzatıcı özellikte olduğu iddia edilen bir başka sprey. Super Growth ürünün yorumlandığı birçok sitede yorumlar silinmiş olduğu için ürüne dair açıklama mahiyetindeki videodan bilgi edinebilirsiniz.

 


Kaynaklar: growthplustr.com, Instagram, growthplus-tr.com, fitekran, fitekran 2, YouTube, shortsupport

 

[Toplam: 39   Ortalama: 3.3/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?