Fotoğrafın Ukrayna’da Güneş Enerjisi Depolayan Bankları Gösterdiği İddiası

 

İhbar olarak dogrula.org’a gönderilen bu paylaşımda, fotoğrafın Ukrayna’da güneş enerjisi depolayan bankları gösterdiği ve bu banklardan telefon şarj edilebileceği iddia edildi.

Söz konusu iddia doğrudur.

Ukraynalı bir firma, teknolojik cihazların yenilenebilir enerjiyle şarj edilmesini mümkün kılan yerleşik güneş panelli banklar tasarlamıştır. Bu banklar, Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki Khreshchatyk Caddesi’ndeki metro istasyonunun yakınında bulunuyor.

 

Güneş panellerinin bulunduğu bu banklar sayesinde, cep telefonunuzu veya diğer aygıtlarınızı bankın içine yerleştirilmiş USB bağlantı noktalarını kullanarak şarj edebiliyorsunuz.


Aynı Banklardan Başka Ülkelerde de Var

Dinlenirken cihazınızı şarj edebileceğiniz banklar Wi-Fi hizmeti de sağlıyor. Abd’de pek çok yerde güneş paneli bulunan bu banklara rastlayabilirsiniz.

 

Washington’da da bulunan akıllı bankların hava kalitesini, gürültü seviyelerini ve yaya aktivitesini takip etmek için sensörler ile donatılabileceği de ilgili haberlerde mevcut.


 

Hırvatistan’da da güneş enerjisi kullanan akıllı banklardan görmek mümkün:

 

Görüldüğü üzere, dinlenirken akıllı cihazlarınızı şarj edebileceğiniz akıllı bankların geliştirildiği iddiası doğru. Son yıllarda oldukça popüler olan bu bankların üretimi daha da geliştirilerek pek çok özellikle donatılmaya devam etmektedir.

Kaynaklarkaynak1kaynak2kaynak3kaynak4kaynak5kaynak6kaynak7kaynak8

Bunlara da Göz Atabilirsin

Zaman farklı, mekan farklı: Acı aynı

Filistin'de yaşanan şiddet olayları, insanlık dramı her coğrafyayı derinden sarsarken, günlerdir sosyal medyanın da gündeminde.  Sosyal medya kullanıcıları paylaşımlarında yaşanan olaylarla ilgili tepkisini dile...

Çin roketinde medya koordinatları

Çin Uzay İstasyonu’nun ilk parçası olan çekirdek modül Tienhı’yı taşıyan Long March 5B roketi, 29 Nisan’da fırlatılmıştı. Fırlatıldıktan sonra Tienhı modülü başarılı bir şekilde...

Darp süsü değil: Kriah

İddia: Bir grup Yahudi, kendilerini Filistinli Müslümanlar tarafından saldırıya uğradıkları görüntüsü vermek için üstlerindeki giysileri yırttı. Yenisafak.com, Doğan Haber Ajansı ve bir çok dijital  haber...

Sosyal Medya Hesaplarımız

2,310BeğenenlerBeğenme
20,140TakipçilerTakip Et
9,900TakipçilerTakip Et

En Son Eklenenler