Ana sayfa Genel Facebook’ta BFF Yeşil Olursa Hesap Güvende İddiası

Facebook’ta BFF Yeşil Olursa Hesap Güvende İddiası

10056
8
facebookta bff ne demek 1

Facebook’ta BFF Yeşil Olursa Hesap Güvende İddiası” başlıklı içeriğimizde son günlerde Facebook’ta dikkat çeken “yorum olarak BFF yazın, yeşil olursa hesabınız güvende” iddiasını inceledik. Söz konusu iddia doğru değildir.

facebookta bff ne demek 2

Facebook’ta birçok hesap tarafından, “Facebook paylaşımına yorum olarak “BFF” yazıldıktan sonra, eğer “BFF” yeşil oluyorsa hesap güvende, eğer olmuyorsa da hesap güvende değil” şeklinde paylaşımlar yapılmaktadır. BFF, “Best Friends Forever (Sonsuza Kadar En iyi Arkadaş)” ifadesinin kısaltmasıdır. Facebook’ta yorum kısmına “BFF” yazıldığında, kısaltmanın yeşil rengine dönüştüğü doğrudur. Bu renk değişimine ek olarak bir de animasyon oluşmaktadır. Ancak bu durumun Facebook hesabının güvenliğiyle hiçbir alakası yoktur. Bu renk değişimi ve animasyon, Facebook’un bazı özel kelimeler için etkinleştirdiği bir uygulamadır. Benzer şekilde “Tebrikler” yazınca da görsel efektler oluşmaktadır. Facebook, özel kelimeler için geçerli olan bu uygulamayı birçok dilde kullanıcılara sunmaktadır.

facebookta bff ne demek 0

Beğeni, yorum, etkileşim sayısını artırmak isteyen Facebook hesapları zaman zaman böyle asılsız paylaşımlar yapmaktadır. Böyle uygulamalardan haberdar olmayan birçok kişi de hesaplarının güvenliğinden endişe edip, paylaşımlarda söylenenleri takip etmektedir. Bu ve buna benzer paylaşımlarla karşılaştığınızda, hesabınızın güvenlik durumuna dair hemen endişeye kapılmamalısınız. Facebook’un Türkçe olarak da yayınladığı güvenlik ve giriş ayarlarını kontrol ederek, hesabınızın güvenlik durumuna dair gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca yine güvenlik ve giriş ayarları bölümünden yönlendirmeleri takip ederek, hesabınıza yönelik güvenlik ihlali durumlarına karşı önlem alabilirsiniz.

facebookta bff ne demek 3

Facebook’ta hangi animasyonun hangi kelimelerle aktif olduğuna dair listeyi görmek için buraya tıklayınız.


filigran dogrula.org doğruluk yüzdesi %0


Kaynaklar:

socialmediatodaymedium


[Toplam: 10   Ortalama: 4.2/5]

8 YORUMLAR

  1. “BFF” ifadesi renkli hale dönüşmüyorsa, Facebook’un uyguladığı renklendirme, animasyon gibi görsel efektlerle ilgili bir hata veya gecikme söz konusudur. Hesap güvenliği ile alakası bulunmamaktadır. Bu hata Facebook kaynaklı olabilir, İnternet hızı ile ilgili olabilir ya da yorumun yazıldığı sayfada yaşanan anlık yoğunluklardan kaynaklı olabilir.

  2. Elinize sağlık. Facebook’ta bff yazınca, rengi yeşil oluyor doğru ama güvenlikle alakası yok. Zaten güvenlikle alakası olsaydı virüs giren hesabımdan yapınca renk değiştirmezdi :))

  3. Maalesef ben de Facebook’ta bff yazdım ama tamamen kandırmaca olduğunu sonradan anladım. Facebookta güvenliğin sağlanmasına dair böyle çok şey var biz de inanıyoruz işte

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*