Eski Futbolcu Adriano’nun Brezilya’da Bir Uyuşturucu Çetesinin Lideri Olduğu İddiası

Sosyal medya paylaşımları ve İnternet ortamlarında sıkça yer almış olan, eski futbolcu Adriano’nun (36) Brezilya’da bir uyuşturucu çetesinin lideri olduğu iddiası doğru değildir.


 

Daily Star adlı İnternet sitesinden yayılan iddia, pek çok medya organı tarafından “eski Brezilyalı futbolcu zor zamanlar geçiriyor” ifadeleriyle haber yapılmış.

İddialara göre dünya yıldızı eski Brezilyalı futbolcu Adriano Leite Ribeiro’nun, Rio’da favela adı verilen gecekondu bölgesinde çete lideri olarak yaşadığı görülmüştür. (Favela, Brezilya’daki gecekondu mahallelerine verilen isim.)

adriano çete lideri 

2016 yılında ortaya atılan iddialara göre, Brezilya ile Copa America’yı kazanan eski Inter Milan oyuncusu Adriano çete üyeleriyle favelada yaşamak zorunda kalmış.

Kaynak olarak “Brezilyalı kaynaklar” diye bahsedilen bu haberlere göre, Adriano’nun Güney Amerika’nın en tehlikeli gruplarından biri olan Comando Vermelho çetesiyle yakın ilişkisi bulunuyor.

Bu hikayeyi ortaya çıkaran ana olay ise, Rio’daki favelalarda bir berbere giden Adriano’un görüntülerinin sosyal medyada paylaşılıp yayılması.


Görüntü ilk olarak Adriano tarafından kendi Instagram profilinde paylaşılmış.

İddiaların asılsız olduğunu Adriano’nun Instagram hesabında yaptığı paylaşımlarda ve aktif olarak kullandığı Twitter hesabında görmek mümkün.

https://www.instagram.com/p/BHIY2egjIgy/?utm_source=ig_embed


Adriano bu görüntüleri “in my community” (kendi mahallemde) notuyla paylaşmış.

https://www.instagram.com/p/BGef1L8KPYm/?utm_source=ig_embed


Ayrıca Adriano’nun Instagram profiline bakıldığında, Brezilya’daki ailesini ve arkadaşlarını ziyaret ettiğini ve çocuklarıyla orada vakit geçirdiğini görmek mümkün.

https://www.instagram.com/p/BIlDn9KDYLC/?utm_source=ig_embed


 

Brezilyalı kaynak Ego’ya göre, Adriano berberiyle birlikte Vila Cruzeiro’da çektirdiği fotoğrafta “köklerini asla unutamayacağını” belirten bir görüntü veriyor.


 

Ayrıca, sözleşmesinin olduğu kulüp Miami United FCnin web sitesinde hala Adriano’yu görmek mümkün.


Bu görüntülerden sonra pek çok makale yayından kaldırılmış ve Adriano’nun çete üyesi olduğu hakkında yapılan Twitter paylaşımları silinmiştir.

Hace unos años Adriano era una estrella. Hoy le paga a una banda de narcos para vivir tranquilo en una favela. pic.twitter.com/B9gIz7oDGl

— Valentin Fletcher (@ValeFlet) 30 July 2016

O dinheiro tira o homem da miséria, mais não pode arrancar ele de dentro da Favela!!! Adriano tem meu respeito… pic.twitter.com/HfFSaGkzci

— RACIONAIS VIDA LOKA (@FraseRacionaiss) 4 July 2016


 

Ancak Türkiye ve dünya medyasında bu konuya dair iddialar ortaya atılmaya ve Adriano’nun çete lideri/ uyuşturucu baronu olduğu haberleri yapılmaya devam etmektedir.

Kaynaklarkaynak1kaynak3kaynak4kaynak5kaynak6kaynak7kaynak8kaynak9kaynak10

Bunlara da Göz Atabilirsin

Çin roketinde medya koordinatları

Çin Uzay İstasyonu’nun ilk parçası olan çekirdek modül Tienhı’yı taşıyan Long March 5B roketi, 29 Nisan’da fırlatılmıştı. Fırlatıldıktan sonra Tienhı modülü başarılı bir şekilde...

Darp süsü değil: Kriah

İddia: Bir grup Yahudi, kendilerini Filistinli Müslümanlar tarafından saldırıya uğradıkları görüntüsü vermek için üstlerindeki giysileri yırttı. Yenisafak.com, Doğan Haber Ajansı ve bir çok dijital  haber...

Orman işçisi değil Hampton Lumber şirketi yaptı

Sosyal medya platformu İnstagram’da 08 Mayıs 2021 tarihinde Erkantopuzofficial hesabından yapılan bir paylaşımda, ABD’nin Oregon eyaletindeki köknar ormanına, ormanla ilgilenen bir işçinin gülen yüz...

Sosyal Medya Hesaplarımız

2,311BeğenenlerBeğenme
20,140TakipçilerTakip Et
9,900TakipçilerTakip Et

En Son Eklenenler