Elon Musk Paylaşımına Madonna’nın Yorum Yaptığı İddiası

Türkiye’ye gelişiyle birlikte gündemde geniş yer alan Elon Musk, Anıtkabir’e ziyarette bulundu ve Instagram hesabından da ziyaretine dair bir görsel paylaştı. Bunun üzerine sosyal medyada Madonna’nın, Elon Musk’ın bu paylaşımına yorum yaptığı iddia edildi. Madonna’nın, Elon Musk’ın Instagram paylaşımına yorum yaptığı iddiası doğrudur. İlgili yoruma Instagram çalışma sistemi sebebiyle link verilememekte olup, dogrula.org tarafından yaklaşık 26 bin yorum arasından bulunmuş ve kontrolü sağlanmıştır.

madonna yorum tesla elon musk

 

Madonna, Elon Musk’ın Anıtkabir ziyaretine ait paylaştığı görselin altına “Tesla arabam ne durumda?” anlamına gelen bir yorum yapmıştır. Madonna’nın bu yorumu, sosyal medya kullanıcıları tarafından tepkiyle karşılanmış ve birçok küfür içeren yorum yapılmıştır. Bir başka iddia ise, bu küfür içeren yorumlardan bir tanesinin Elon Musk tarafından beğenilmiş olduğu iddiasıdır.

elon musk küfür madonna

Elon Musk tarafından beğenildiği iddia edilen küfürlü yorum, ilgili yorumlar arasında bulunamamıştır. Söz konusu yorumun, kullanıcı tarafından silinmiş olduğu da iddia edilmektedir.

Elon Musk Kimdir?

Tam adıyla Elon Reeve Musk, 28 Haziran 1971 tarihinde doğmuş, Güney Afrika asıllı, Amerikalı bir girişimcidir. SpaceX şirketinin ve The Boring Company‘nin kurucusudur. Tesla‘nın yönetiminde yer alan ve ürün mimarı olan Elon Musk, yapay zeka araştırmaları şirketi olan OpenAI şirketinin de eşbaşkanıdır. Musk, beyinde elektrot implantasyonuyla insanın düşüncelerini bilgisayarlara yükleyip, bilgisayardan indirebileceği bir sistem üzerine çalışan ve bu sayede insanların bilişsel kapasitesinin arttırılabileceği düşünülen Neuralink şirketinin de kurucusudur. SolarCity, Zip2 gibi şirketlerin de kurucularından olan Elon Musk, internet üzerinden çalışan bir ödeme sistemi olan ünlü PayPal şirketinin de kurucularındandır. PayPal, Türkiye faaliyetlerini bir süre önce durdurmuştur.

Tünel Projesi

Elon Musk, birçok konuşma platformlarında konuşmacı olarak yer almış ve bunlara ilişkin videoları totalde milyonlarca defa izlenmiştir. Bu konuşmalarından birisi olan ve kurucusu olduğu şirketlerden birisi olan The Boring Company’nin faaliyetleri üzerine konuştuğu TED konuşmasını izleyerek, Elon Musk’ın merakla beklenen, trafikten etkilenmeden yolculuk yapabilmeyi mümkün kılacak tünel projesine dair bilgi edinebilirsiniz.


Doğruluk Yüzdesi 100
Doğruluk Yüzdesi

Kaynaklar:

InstagramWikiwandYoutube

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?