Düğünde Davetlilere iPhone 8 Dağıtıldığı İddiası

Sosyal medyada ve çeşitli haber sitelerinde yer alan bir habere göre, Suudi Arabistan’da yapılan bir düğünde, davetlilere hediye olarak Apple‘ın yeni çıkardığı telefon modeli iPhone 8 dağıtıldığı iddia edildi. Ancak bu iddia doğru değildir. 

Garsonların ellerinde taşıdığı küçük kutulardan oluşan kolilerin düğüne gelen misafirlere telefon olarak dağıtılması iddiası sosyal medyada çokça paylaşıldı.


düğünde iphone 8


IPhone 8 Değil Tatlı Dağıtıldı 

Suudi Arabistan basınında yer alan haberlere göre olayın gerçeği ortaya çıktı. Aslında davetlilere telefon değil, iPhone 8 kutularında  Arabistan’ın yerel tatlısı Malaka dağıtıldı.


düğünde iphone 8
Gulf News’in Haberi

Suudi haber sitesi Al Marsad’dan Mein KuWait tarafından aktarılan habere göre, düğün sahiplerinden Al Haqqan konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Cidde’de yapılan bu törenin bir düğün değil nişan töreni olduğunu söyleyen Al Haqqan: “Bunlar, gerçekler ile hiçbir ilgisi olmayan kötü niyetli söylentilerdir. Damadın ve ailenin en unutulmaz kutlamalarından birinde tatlı ikram edilmeden hiçbir nişan partisi düzenlenemez” dedi.

Al Haqqan, aile üyelerinin sosyal medyada yayınladıkları abartılı paylaşım ve ifadelere şok olduğunu belirtti.

Arabistan basınında habere yorum yapan bazı kullanıcılar, kutularda cep telefonları olduğu takdirde tek kişi tarafından taşınmasının çok zor olacağını söyleyerek Al Haqqan’a destek verdi.

Ayrıca Suudi Arabistan’ın batısı olan Cidde‘de düğün ve nişan törenlerinde tatlı sunma geleneğinin yaygın olduğunu söyleyen Arabistanlı yorumcular, düğün sahibiyle hemfikir oldular.


Doğruluk Yüzdesi 0
Doğruluk Yüzdesi

Kaynaklar:

1-Mein KuWait 2-Gulf News 3-İstiPress 4-Twitter

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?