Continental Türkiye’yi Haritadan Sildi İddiası

Continental Türkiye’yi haritadan sildi iddiasını araştırdık. İddiaya göre, Continental lastik şirketi, bir reklam videosu yayınlamış ve bu videoda gösterilen haritada Türkiye‘yi silmiştir. Sosyal medyada tepkilere neden olan bu iddia doğrudur.

Continental’in yayınladığı reklam videosunda Türkiye, Akdeniz olarak gösterilmiştir. Türkiye’de de faaliyet gösteren lastik şirketinin sitesindeki reklam videosu, Powertrain isimli teknolojiyi tanıtmak amaçlı Almanca olarak yayınlanmıştır.

Harita üzerinde sarı renk kullanılarak Powertrain teknolojisinin aktif bulunduğu ülkeler gösterilmiştir. Ancak Türkiye’nin olmadığı haritada, Ortadoğu ve Avrupa’nın orta kısmı kocaman bir Akdeniz olarak karşımıza çıkmıştır.


https://twitter.com/tuhafamasahici/status/961964626773708800


Continental Özür Diledi

Continental, gelen tepkiler üzerine tanıtım videosunu kendi internet sitesinden kaldırdı. Ardından şirket, videodaki hatanın bir grafik hatasından kaynaklandığını söyleyerek özür diledi:

“Sosyal medyada yer alan paylaşımlar sayesinde Continental Otomotiv Global sayfasında grafik hatası olan bir videonun yer aldığının farkına vardık. Tüm sosyal medya kullanıcılarına bize bu hatayı bildirdikleri için teşekkür ederiz. Videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz. Derin üzüntü içerisindeyiz. Tüm kamuoyundan özür dileriz.”


continental türkiyeyi haritada sildi


filigran dogrula.org doğruluk yüzdesi %100


Kaynak: Twitter, Continental, Facebook Continental


[Toplam: 7   Ortalama: 5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?