Ana sayfa Genel CHP’nin Sosyal Medya Uzmanının Suruç Saldırısı İddiası

CHP’nin Sosyal Medya Uzmanının Suruç Saldırısı İddiası

801
0

CHP’nin sosyal medya uzmanı Mücahit Avcı Twitter hesabında, Şanlıurfa Suruç’ta AK Parti Urfa milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve beraberindekilerin esnafa ateş açıp 7 kişiyi yaraladıklarını yazmıştı. Ancak Chp’li Avcı paylaşımını bir süre sonra Twitter hesabından kaldırdı. Çünkü Mücahit Avcı’nın iddiasının doğru olmadığı ortaya çıktı. Mücahit Avcı, terör saldırılarının ardından paylaştığı skandal Twitter paylaşımlarıyla biliniyor.

suruç

Suruç’ta Ak Partililer Saldırıya Uğradı, 4 Kişi Hayatını Kaybetti

Şanlıurfa Suruç’ta AK Parti Urfa milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve beraberindekiler, seçim çalışmalarını yürüttükleri esnada esnaf ziyareti yaparken bir grup tarafından silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi ise yaralandı.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, hayatını kaybedenlerden birinin milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın kardeşi olduğunu açıkladı.

Şanlıurfa Valiliği’nin Açıklaması:

“AK Parti Milletvekili Sayın İbrahim Halil Yıldız’ın, yanındaki grupla birlikte Suruç ilçe merkezinde gerçekleştirdiği esnaf ziyareti sonrasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi neticesinde biri sayın milletvekilinin yakını olmak üzere 3 kişi hayatını kaybetmiş, 9 kişi yaralanmıştır.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Açıklaması:

“Bu hadise aydınlığa kavuştuğu andan itibaren, bunun içinde kim varsa, gereği yapılacaktır. Siyaseti ürküterek, korkutarak, baskı altına alarak, tahrik ederek ve buna silah karıştırarak yapmaya çalışanın yanına bırakmayız.”

Başbakan Binali Yıldırım’ın Açıklaması:

“Zanlıların PKK sempatizanı olduğu yönünde polisin kayıtları var ve tespitleri var.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklaması:

“Şanlıurfa -Suruç’ta Milletvekilimizin ağabeyi PKK’lılar tarafından öldürüldü. Kürt kardeşlerimizin de ben bu oyunu bozacaklarına inanıyorum. Bu olay, PKK ve HDP’nin, Kürtlerin kanından beslenerek büyüme stratejilerinin hala terk edemediklerinin en bariz örneğidir.”


Suruç’ta yaşanan olaya dair yaptığı Twitter paylaşımını kısa bir süre sonra silen CHP’nin sosyal medya uzmanı Mücahit Avcı’nın iddiası doğru değildir.

yüzde 0 dogrula.org doğruluk yüzdesi %0

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*