Ana sayfa Genel CHP’nin Oy Karşılığı Alışveriş Çeki Dağıttığı İddiası

CHP’nin Oy Karşılığı Alışveriş Çeki Dağıttığı İddiası

835
0

CHP’nin Oy Karşılığı Alışveriş Çeki Dağıttığı İddiası başlıklı içeriğimizde, CHP’nin Denizli’de vatandaşlara alışveriş yapmaları için 35 TL hediye çeki dağıttığı iddiasını inceledik. Geçtiğimiz günlerden sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafa göre, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde oy karşılığında 35 TL’lik alışveriş çeki dağıttığı iddia edilmiştir. Bu iddia doğrudur. Merkezefendi ilçesinde CHP, vatandaşlara alışveriş çeki dağıtmıştır.


chp denizlide 35 tl alışveriş çeki dağıtıyor iddiası


Denizli yerel haber sitelerinde, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker‘in konuyla ilgili açıklamalarına göre, CHP’nin vatandaşlara 35 TL’lik alışveriş çeki verdiği iddiası doğrulanmaktadır. CHP İlçe Başkanı Tolga Varlıker’in, haberhoroz.com‘a yaptığı açıklaması:

“Alışveriş çeklerinin Seçim Rüşveti olarak değerlendirilmesinin yanlış ve maksatlı yapılıyor. Alışveriş çeklerinin seçim rüşvet değil, fitre ve zekat niyetiyle dağıtıldı. Biz AK Partililer gibi altın ve içinde para olan zarflar dağıtmadık. Kadın kollarımız, ziyarete gittikleri evlerde 35 liralık alışveriş çekler dağıtıyorlar. Zaten tamamı 100 adet olan bu çekler dağıtıldı ve bitti. 35 liralık seçim rüşvet m olur? Biz bunu seçim dönem diye değil, Ramazan ayında olduğumuz için fitre ve zekat niyetiyle dağıtıyoruz. Evlere gittiğimizde çakmak, şapka, eşarp vermekten daha mantıklı olduğunu düşündük” şeklindedir.


chp denizli 35 tl alışveriş çeki


CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, yaptığı açıklamada “Kadın kollarımız ziyarete gittikleri evlerde 35 liralık alışveriş çeki dağıtıyorlar”şeklinde durumu ifade ederek iddiayı doğrulamıştır.


chp denizlide 35 tl çek dağıtıyor Denizli gün marketCHP’nin 35 TL’lik alışveriş çeki dağıttığı iddiasında, görselde adı geçen Gün Süpermarket de, yukarıda harita bilgileri verildiği üzere Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde bulunmaktadır.


yüzde 100 dogrula.org doğruluk yüzdesi %100


Kaynaklar: Twitter, haberhorozu.com, denizli24haber.comGoogle Haritalar, Gün Süpermarket 


[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*