Ana sayfa Genel Chp Şişli Belediye Başkan Adayının ‘Kürdistan Tarafı -Türkiye Tarafı’ Sözüne Tepki Göstermediği...

Chp Şişli Belediye Başkan Adayının ‘Kürdistan Tarafı -Türkiye Tarafı’ Sözüne Tepki Göstermediği İddiası

380
0

 

Dogrula.org’a gelen ihbarlar üzerine, Chp Şişli Belediye Başkan adayının ‘Kürdistan tarafı -Türkiye tarafı’ sözüne tepki göstermediği iddiasını inceledik.

Söz konusu iddia doğrudur. Videodaki kişiler Chp Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin ve Hdp Şişli İlçe Başkanı Mutlu Öztürk’tür. Öztürk, Chp adayını desteklediklerini, ‘Kürdistan’da kayyumun el koyduğu bütün belediyeleri geri alacağız. Türkiye tarafında da AKP-MHP koalisyonuna kazandırmayacağız’ diyerek belirtmiştir. Chp’li Muammer Keskin, Öztürk’ün ‘Kürdistan tarafı -Türkiye tarafı’ sözüne tepkisiz kalmıştır.

 

Chp Şişli Belediye Başkan adayı Muammer Keskin’in katıldığı bir törende, Hdp Şişli İlçe Başkanı Mutlu Öztürk bir konuşma yapmıştır. Chp Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin’e destek vereceğini söyleyen Hdp İlçe Başkanı şunları söylemiştir:

“Son bir kaç yılda yaşadığımız seçimler zincirinin kritik bir parçası. Partimizin, (HDP) bu konudaki tavrı çok net. Kürdistan’da kayyumun el koyduğu bütün belediyeleri geri alacağız. Türkiye tarafında da AKP-MHP koalisyonuna kazandırmayacağız. Dolayısıyla Şişli’de CHP’yi dikkatinize sunuyoruz. Muammer bey, Şişli demokrasi cephesinin adayıdır ve kendisi 2013’ten beri Gezi’den bugüne çeşitli forumlarda halkçı belediyeciliği savundu. Dolayısıyla, kendisine bırakıyorum. Bakalım beğenecek misiniz, buyrun.”

Ardından mikrofonu alarak konuşan Muammer Keskin, Öztürk’ün “Kürdistan tarafı — Türkiye tarafı” ifadesine tepkisiz kalmış ve o da şunları söylemiştir:

“31 Mart seçimleri demokrasi güçlerini bir arada tutmak ve bir başarı hikayesi yazmak için bir araya geldik. Bugün, Şişli’de de gerek HDP’li dostlarımız gerek bizimle birlikte yol yürüyen bütün siyasi aktörlerle 31 Mart akşamı zaferi birlikte göreceğiz. Bu ateşe sizin de destek vermenizi diliyorum.”


Chp Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin’in Açıklaması

Videonun İnternet ortamına düşmesi üzerine, sosyal medyadan Chp ve Muharrem Keskin’e pek çok tepki geldi. Olaya ilk başlarda sessiz kalan Muammer Keskin’in daha sonra şu açıklamalarda bulunduğu ajanslara düştü:

(Açıklamanın yalnızca bazı bölümlerini paylaştık, tamamına buradan ulaşabilirsiniz.)

“Benim söylediklerim beni bağlar başka siyasi partinin söyledikleri onları bağlar. Devletin yetkili organları var. Bizi takip eden Emniyet’ten güçler var. Benim dahil olduğum bir şey değil. Benim paylaştığım bir anlayış değil. Dolayısıyla ben oradaki iki genç kardeşimin mutluluğunu paylaşmak için oraya gittim.”

“Ben bir başkasının konuşmasına nasıl karşı çıkarım? Benim partimden biri, benim söylediklerimle ilgili söyleyeceğiniz bir şey varsa, eleştiri varsa… Yani kötü niyetli birtakım insanlar, devletin yetkili organları var, ‘Kürdistan’ meselesine onlar karar versin. Beni ilgilendirmiyor. Oradaki bir konuşmacının konuşmasına müdahale edecek konumda değilim. Ben de davetliyim…”


 

Görüldüğü üzere iddia doğrudur; Hdp Şişli İlçe Başkanı Mutlu Öztürk, Chp Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin’le bir araya geldiği bir düğünde Chp adayını desteklediklerini, ‘Kürdistan’da kayyumun el koyduğu bütün belediyeleri geri alacağız. Türkiye tarafında da AKP-MHP koalisyonuna kazandırmayacağız’ diyerek belirtmiştir. Chp’li Muammer Keskin, Öztürk’ün ‘Kürdistan tarafı -Türkiye tarafı’ sözüne tepkisiz kalmıştır.

Kaynaklarkaynak1kaynak2kaynak3

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*