Ana sayfa Genel CHP İl Başkanının Temel Karamollaoğlu’na Katil Dediği İddiası

CHP İl Başkanının Temel Karamollaoğlu’na Katil Dediği İddiası

860
0
chp il başkanı temel karamollaoğluna katil dedi

CHP İl Başkanının Temel Karamollaoğlu’na Katil Dediği İddiası başlıklı yazımızda incelediğimiz, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu‘nun, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu‘na katil diyerek tweet attığı iddiası doğrudur. 

Canan Kaftancıoğlu‘nun şahsi Twitter hesabından atmış olduğu tweet, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için yapılan Cumhuriyet Halk PartisiSaadet Partisiİyi PartiDemokrat Parti ittifakıyla son günlerde tekrar gündeme gelmiştir. Fatih Tezcan, attığı tweette, CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun, Temel Karamollaoğlu’na katil dediğini iddia etmiş ve bunun üzerine birtakım yorumlar yazmıştır.


chp istanbul il başkanı temel karamollaoğluna katil dedi iddiası
Fatih Tezcan’ın Tweeti

Fatih Tezcan‘ın iddiasında bahsi geçen tweeti, Canan Kaftancıoğlu 21 Haziran 2012 tarihinde kişisel hesabından kendisi atmıştır. Sivas Katliamı anmasıyla ilgili, panel düzenleyen bir kurumun Temel Karamollaoğlu‘nu davet etmesi üzerine, bu duruma tepki göstererek, bunun bir katil aklama olduğunu belirterek Karamollaoğlu‘nu katil şeklinde itham etmiştir.


canan kaftancıoğlu temel karamollaoğluna katil dedi
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Tweeti -1

Canan Kaftancıoğlu‘nun 2011 yılında attığı diğer bir tweette ise, Temel Karamollaoğlu’ndan Sivas sanığı olarak bahsetmiştir:


chp il başkanı temel karamollaoğluna katil dedi iddiası
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Tweeti – 2

Sivas Katliamı döneminde Sivas Belediye Başkanı olan Temel Karamollaoğlu‘nun Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında yaptığı açıklamalarına göre,

Sivas olaylarının yaşandığı yıl Türkiye’nin en karanlık yılları. Elimde delil yok ama uzaktan planlandığı kanatini taşıyorum. O gün askerin yemin töreni var ama askerler izinliler. Bir de bu gariplik var. Bana doğrudan doğruya emniyet müdürünün gelip gençler toplanmış slogan atıyorlar dediği zaman, valiye söyleyin dedim. Benim müdahalem kalabalığı dağıttı. Merkezde toplandı, polis müdahale edemedi. Emniyet müdürü gelince yine konuştum ama bunlara engel olamadım. Bir fotoğraf çekiyorlar, altına da Temel Karamollaoğlu diye yazıyorlar. O adam ben değilim. Burada bir suçlamaya gidildi. Benimle ilgili bir dava açılmadı. Geldiler ifadelerimiz alındı. Böyle bir hadisenin benim belediye başkanlığım sırasında meydana gelmesi üzücü. Herkes şundan emin olmalı ki benim gücüm nispetinde ne istendiyse hepsinin arkasından gittim. Kasıtlı olarak iftira kampanyası başlatıldı ve tuttu.” 

diyerek, kendisine yöneltilen iddiaları reddetmiştir.


yüzde 100 dogrula.org doğruluk yüzdesi %100


Kaynaklar: Twitter, Twitter 2, Teke Tek Programı

[Toplam: 5   Ortalama: 5/5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*