Çaresizlik ve Güçsüzlük İçinde Olan Adam Gerçek Mi?

Çaresizlik ve Güçsüzlük İçinde Olan Adam Gerçek Mi?” başlıklı içeriğimizde Youtube trend listesine giren montajlı videoyu inceledik.

Geçtiğimiz günlerde Youtube’da yer alan bir video, çok fazla izlendiği için Youtube Türkiye’de trendler arasına girdi. Video, “Kelime Oyunu” adındaki yarışmaya katılmış gibi görünen bir adamın hareketleri ve verdiği cevaplar yüzünden çok izlenmiştir. Eğlence amacıyla yapıldığı belli olan videodaki görüntüler, montajlanarak elde edilmiştir. Videonun montajlanmış olduğu kolayca gözlemlenebilir. İlgili video;

Örneğin, videonun 55. saniyesinden sonra video ekranının sağ alt köşesinde gerçek yarışmacının yüzü görünmektedir. Gerçek yarışmacının farklı bir kişi olduğu zaten anlaşılsa da gözlüğünün olmaması sebebiyle emin olmak mümkün.

kelime oyunu

Ayrıca videonun ilk kısımlarında, programın sunucusu Ali İhsan Varol ekrandayken sağ alt tarafta görünen Twitter hashtag şeridi, montajla eklenen kısımlarda görünmemektedir.

kelime oyunu montajlı video

kelime oyunu montaj

Bu bulgular videonun orijinaline ulaşılamaması durumunda dahi, videonun montajlı olduğunu anlamak için yeterli olmaktadır. Ancak yine de videonun orijinal haline ulaşmak mümkün.

ÖNEMLİ NOT: Orijinal video, içeriği ilk yayınladığımız tarihte ulaşılabilir durumda olup, daha sonradan videonun sahibi tarafından kaldırılmıştır. Ancak videodan alınan görüntüler içeriğimizde hala mevcuttur.

Orijinal video

https://www.youtube.com/watch?v=66GgWIXBLUw

Son olarak, orijinal videodaki gerçek yarışmacının, montajlı videoda arka tarafta oturan yarışmacılar arasında olduğu da görülmektedir.

Orijinal video

kelime oyunu gerçek video

Montajlı video

kelime oyunu montaj gerçek video


Kaynaklar:

YoutubeYoutube 2

[Toplam: 9   Ortalama: 3.2/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?