Bünyamin Gezer’in Polisken Mustafa Denizli’ye Taktik Verdiği İddiası

Beş yıldan fazla bir süredir sosyal medyada paylaşılan bir videoda, Fenerbahçe-Galatasaray maçında görevli bir polisin, saha kenarından teknik direktör Mustafa Denizli‘ye taktik verdiği görülmüştü. Videoda Mustafa Denizli tarafından itilen polisin eski hakem Bünyamin Gezer olduğu iddia edilerek yıllardır internette yayılmaktadır.

Polislik de yapmış olan eski hakem Bünyamin Gezer‘e ulaşarak bu videonun aslını kendisine sordum.

Görüşmemizin ayrıntılarını paylaşmadan önce şunu belirtmeliyim ki, Mustafa Denizli’ye taktik veren polisin Bünyamin Gezer olduğu iddiası asılsız ve yanlış.

mustafa denizli

Ünlü videoya dair yaptığımız konuşmada Bünyamin Gezer’e videonun ‘hikayesini’ sordum. Kendisi bana, ‘hikayeyi insanların yazıp oynadıklarını, yanlışı doğru gibi kabul ettirmeye çalıştıklarını‘ söyledi.

Maçın İstanbul’da oynandığını hatırlatan Gezer, ‘hayatı boyunca İstanbul’da polislik yapmadığını ve bunun yeterli bir cevap olduğunu‘ gülerek söyledi.

Videodaki polisin, Bünyamin Gezer’in gençliğine benzetildiğini ve kendisinin polis kimliğinden de yararlanılarak bu yakıştırmanın yapıldığını söylediğimde Gezer sözlerine şöyle devam etti: “Babam Samsun Ondokuz Mayıs Hastanesi’nde yatarken o polis arkadaşı gördüm. Bana dedi ki, ‘hocam benim verdiğim taktiği size yazdılar’.”

mustafa denizli taktik

Bünyamin Gezer, “Orada (İstanbul’da oynanan maçta) meslektaşım polis olarak görev yapıyordu. Yani ben, bunu söyleyen şahsı da tanıyorum ama adını ve soyadını bilmiyorum.” dedi ve “Ben hayatımda hiç İstanbul’da polislik yapmadım.” diyerek sözlerini tamamladı.

Son olarak esprili bir şekilde Beşiktaşlı olduğumu ve kendisinin hangi takımı tuttuğunu sorduğumda gülerek, “Hakemler takım tutmaz.” dedi.

Sosyal medyada yıllardır yer alan bu videonun asılsız olduğunu ilk kez ortaya çıkaran dogrula.org ve şahsım adına, bizimle görüşmeyi kabul eden Bünyamin Gezer’e teşekkür ediyorum.

Bünyamin Gezer Kimdir?

9 Aralık 1972 doğumlu Bünyamin Gezer, eski Süper Lig hakemi ve emniyet mensubudur. Kendisi 2011 yılında hakemliği bırakmıştır. Halen aktif olarak merkez hakem kurulu başkan vekilliği yapan Gezer, Amasyalıdır.


Doğruluk Yüzdesi 0
Doğruluk Yüzdesi

KAYNAKLAR

youtube  dogrula.org röportaj

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?