Aker Eşarpta Çıplak Kadın Figürü Bulunduğu İddiası

Aker Eşarpta Çıplak Kadın Figürü Bulunduğu iddiasını dogrula.org olarak inceledik. Eleştirel Düşünme Akademisi adlı Facebook sayfasındaki paylaşıma göre, Aker‘in 2017-2018 Sonbahar Kış sezonundaki kataloğundaki bir eşarpta, çıplak bir kadın silueti olduğu iddia edildi.

Aker Eşarp’ın, çıplak insan figürüyle eşarp tasarladığı ve satışa sunduğu iddiası doğrudur. Dikkatle bakıldığında, eşarbın sol alt köşesinde bahsi geçen insan figürü net olarak görülebilmektedir.


aker eşarp


aker kayyum


Ütü Yaparken Fark Etti 

19 Eylül tarihinde Şikayetvar.comda, çıplak kadın figürlü eşarbın, Semra kullanıcı adlı bir müşteri tarafından ütü yaparken fark edildiği paylaşıldı.

aker şikayet var çıplak kadın figürü

Eşarpşalevi.com ve Katredar.com gibi online eşarp satışı yapan internet sitelerinde, söz konusu eşarbın 2017-2018 Sonbahar Kış Sezonu kapsamında üzerindeki çıplak insan figürüyle halen satışı yapılmaktadır.

İnternet sitelerinde 7449713-952 koduyla satılan eşarbı, Aker Eşarp, kendi internet sitesinden kaldırmıştır. Aynı kodla aratıldığında sayfanın artık kullanılmadığı görülmektedir.

aker eşarp kayyum


Google İndeksledi 

Bahsi geçen eşarptaki çıplak insan figürünün Aker’in resmi sitesinden kaldırılmasına rağmen, Google‘da ürünün koduyla yapılan aramalarda aynı figür halen karşımıza çıkmaktadır.

aker çıplak insan


Baskı Hatası Oldu

Türkiye’de ve yurt dışında birçok mağazası bulunan ve 28 Temmuz 2016 tarihinde kayyum atanan Aker Eşarp yetkilileriyle görüşülmesi sonucu, çıplak figürlü eşarbın bir baskı hatasıyla satışa sunulduğu ifade edildi. Tasarımlarını İtalya gibi ülkelerden alan Aker Eşarp, böyle bir hatanın bilinçli olarak değil, fark edilmeyen bir durum olduğunu söyledi.

Satışı yapılan hatalı eşarpların, fark edildikten sonra mağazalardan toplatılıp imha edildiğini ifade eden Aker Eşarp yetkilileri, eşarbı satın alan müşteriler için de ürünün iade edilmesini istedi. Eşarptaki çıplak kadın figürü kaldırılarak aynı tasarımlı ürün tekrar satışa sunuldu.

aker eşarp çıplak kadın


Doğruluk Yüzdesi 100
Doğruluk Yüzdesi

Kaynaklar:

1-Aker 2-Google  3-Katredar 4-Eşarp Şal Evi 5-Şikayet Var 6-Hürriyet

[Toplam: 6   Ortalama: 4.7/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?