Ahmedinejad’ın Köyünde Çobanlık Yaptığı İddiası

Tuhaf Ama Gerçek hesabından paylaşılarak binlerce etkileşim alan bu fotoğrafta İran’ın eski Cumhurbaşkanı Mahmoud Ahmadinejad’ın politikayı bıraktıktan sonra köyünde çobanlık yaptığı iddia edilmişti.

Ancak İran eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın şuan köyünde çobanlık yaptığı iddiası doğru değildir.

Söz konusu fotoğraf, Ahmedinejad’ın İran’ın Mâzandarân eyaletinin Nowshahr şehrinde gerçekleştirdiği bir ziyaret esnasında çekilmiş.

İran’ın eski Cumhurbaşkanı köyünden çobanlık yapmıyor; politikayla uğraşmaya devam ediyor ve sosyal medyayı da aktif şekilde kullanarak güncel olaylar hakkında yorumlarda bulunuyor.

Buradan Ahmedinejad’ın ziyaretine dair pek çok fotoğrafa ulaşmak mümkün.

Ahmedinejad ve Twitter

Sıkı bir Twitter kullanıcısı olan Ahmedinejad’ın ofisinden paylaştığı bu fotoğraf da onun Tahran’da bulunduğunun ve çobanlık yapmadığının göstergesi. Ahmedinejad twitinde, “Bugün yoğun bir gün geçirdim. Fakat Twitter için her zaman vakit ayırırım” diyor.

Ayrıca aktif bir Twitter kullanıcısı olan Ahmedinejad’ın ‘bio’sunda onun kendisi hakkında yazdıklarını görmek mümkün. Bunların arasında ve Ahmedinejad’ın paylaştığı fotoğraflarda da “çobanlık yaptığına dair” herhangi bir veriye rastlanmıyor.

 

İran eski Cumhurbaşkanı Mahmoud Ahmedinejad’ın bir de web sitesi bulunuyor. Buradan da yakın tarihli pek çok fotoğrafa ulaşılabiliyor.

Sitenin Twitter hesabı da mevcut, oradan da her gün yapılan paylaşımları ve Ahmedinejad’ın en güncel fotoğraflarını görmek mümkün.

 

 

Görüldüğü gibi, İran’ın eski Cumhurbaşkanı köyünden çobanlık yapmıyor, aksine politikayla uğraşmaya devam ediyor ve sosyal medyayı da aktif şekilde kullanarak güncel olaylar hakkında yorumlarda bulunuyor.

Kaynakalarkaynak1kaynak2kaynak3kaynak4kaynak5

[Toplam: 6   Ortalama: 4.8/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?