Trump’ın Konuşması Sırasında Erdoğan’ın Salonu Terk Ettiği İddiası

 

Yeni Akit, Vatan gibi pek çok gazetenin haberinde yer verdiği ve sosyal medya paylaşımlarıyla viral olan, ABD Başkanı Donald Trump’ın BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın salonu terk ettiği iddiası doğru değildir.

İddiaya dair böyle bir görüntü ya da haber, BM ile ilişkili yabancı basın kaynaklarında yer almamıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump’ın konuşmasının ardından kendisinin yapacağı konuşma için salonun arka tarafına geçmiştir.

Ayrıca, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun resmi web sitesinde de haberler bölümü incelendiğinde, Trump konuşurken Erdoğan’ın salonu terk ettiğine dair bir habere rastlanmamaktadır.

 


Erdoğan Konuşma Sırası Geldiği İçin Kalkıyor

Videoda Trump’ın konuşmasının ardından kendisinin yapacağı konuşma için Erdoğan’ın BM görevlileri eşliğinde salonun arka tarafına doğru geçtiği görülüyor.


 

ABD Başkanı Trump 3. sırada konuşma yapmıştı. 4. sıradaki konuşmacının da Cumhurbaşkanı Erdoğan olması, salonu terk ettiğinin değil, konuşma sırasını beklemek üzere salonun arka tarafına geçtiğinin işareti.


Erdoğan’ın Salonu Terk Ettiği Haberi Gazeteciler Tarafından da Yalanlandı

Donald Trump’ın BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın salonu terk ettiği iddiası, gazeteci Cüneyt Özdemir ve Ragıp Soylu tarafından da yalanlandı.


Erdoğan ve Trump Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na Hitapları Öncesinde Görüşmüşlerdi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Aslan’ın Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Trump ve Erdoğan’ın kısa bir sohbet gerçekleştirdiğine dair görüntülere yer verildi. Fotoğraflarda liderlerin yüzlerinin güldüğü görülüyor.


 

Görüldüğü üzere, Trump’ın BM Genel Kurulu konuşması esnasında Erdoğan’ın salonu terk etmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Kaynaklar: kaynak1kaynak2kaynak3kaynak4kaynak5kaynak6

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?