TRT Çocuk Çizgi Filminde Eşeğe Tecavüz Edildiği İddiası

Sosyal medyada bir anda gündem olan, TRT Çocuk kanalının “Maysa ve Bulut” adlı çizgi filminde eşeğe tecavüz edildiği iddiası doğru değildir. Trt Çocuk kanalı ve çizgi filmin yapımcısı olan şirket, eşeğe tecavüz edildiği iddialarına açıklık getiren görüntü ve yazılı metinlerle olayın gerçek dışı olduğunu belirtmiştir.

Söz konusu sahnedeki efektlerin yanlış anlaşılmasıyla insanlar eşeğe tecavüz edildiğini söyleyerek sosyal medyada paylaşımlar yaptılar ve bu konu hızla yayılarak Türkiye gündemine oturdu.

Bunun üzerine TRT Çocuk kanalı ve çizgi filmin yapımcısı birbiri ardına açıklamalarda bulundu. Açıklamalarda, “Rüzgardan ötürü sallanan şalvarın göründüğü bu sahne; hastalıklı bir zihnin ürünü olarak akıl dışı bir iftirayla yorumlandı.” ifadeleri yer aldı.

Eşeğe tecavüz edildiği iddia edilen sahne:


Olayın ardından TRT Çocuk Twitter hesabından bir dizi açıklama yaptı. Kanal söz konusu iddia hakkında, “Kendi sapık yaklaşımlarını; TRT Çocuk ve yörüklerin hayatının anlatıldığı ”Maysa ve Bulut” çizgi filmini de alet eden bu aşağılık iftirayı, bütün varlığımızla ve inancımızla reddediyoruz.” dedi.


 


 


 


Çizgi filmin yapımcısı olan Resimli Filim Animasyon Stüdyosu, Facebook hesabından söz konusu iddiaya açıklık getiren açıklamalarda bulundu:

  

https://www.facebook.com/ResimliFilim/videos/1627024544090218/?t=0


Konuya dair bir paylaşım da TRT Haber Twitter hesabından yapıldı. Kanal söz konusu iddiayı “çirkin kampanya” olarak nitelendirdi:


Oyuncu ve yapımcı Şahan Gökbakar da konu üzerine Instagram hesabından şu paylaşımı yaparak söz konusu iddiayı “hasta sapık bir zihniyetin” ürünü olarak nitelendirdi:


 

Sosyal medyanın gündemine oturan, TRT Çocuk kanalında gösterilen “Maysa ve Bulut” adlı çizgi filmde eşeğe tecavüz edildiği iddiası doğru değildir.

Kaynaktrtçocuk1trtçocuk2trtçocuk3trtçocuk4trthaberresimlifilim1resimlifilim2instagram

[Toplam: 5   Ortalama: 4.8/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?