Ana sayfa Genel Tayyip Erdoğan’ın 7. Torununun ABD’de Doğduğu ve ABD Vatandaşı Olduğu İddiası

Tayyip Erdoğan’ın 7. Torununun ABD’de Doğduğu ve ABD Vatandaşı Olduğu İddiası

719
0
tayyip_erdoğan_torun_abd_vatandaşı

 

@mahmureechp adlı bir Twitter kullanıcısı yaptığı bir paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7. torununun ABD’de doğduğunu ve ABD vatandaşı olduğunu iddia etti. Bu paylaşım binlerce beğeni ve retweet aldı.

Ancak söz konusu iddia doğru değildir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve gelini Reyyan Erdoğan’ın 3. çocuğu; Erdoğan’ın 7. torunu olan Fatıma Serra Erdoğan, 18 Ağustos 2018’de Medipol Mega Bağcılar Hastanesi’nde dünyaya gelmiştir.

 


Bebek, 18 Ağustos 2018’de İstanbul’da Dünyaya Geldi

Öncelikle, DHA haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve gelini Reyyan Erdoğan’ın 3. çocuğu; Erdoğan’ın 7.torunu olan Fatıma Serra Erdoğan’ın, bundan yaklaşık 1 yıl önce İstanbul’da doğduğu bilgisine rastlamak mümkün.

DHA tarafından video olarak da servis edilen, Medipol Mega Bağcılar Hastanesi’ne ziyaret gerçekleştiren dönemin İstanbul Valisi Vasip Şahin ile dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın o gün çekilen fotoğrafları:

 


Erdoğan’ın Torunları

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 torunu bulunuyor.

Bilal ve Reyyan Erdoğan çiftinin çocukları: Ömer Tayyip, Ali Tahir, Fatıma Serra

Berat ve Esra Albayrak çiftinin çocukları: Sadık Eymen, Ahmet Akif, Mahinur

Sümeyye ve Selçuk Bayraktar çiftinin çocukları: Canan Aybüke


 

Görüldüğü üzere Erdoğan’ın 7. torununun ABD’de dünyaya geldiği iddiası doğru değildir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve gelini Reyyan Erdoğan’ın 3. çocuğu; Erdoğan’ın 7. torunu olan Fatıma Serra Erdoğan, 18 Ağustos 2018’de Medipol Mega Bağcılar Hastanesi’nde dünyaya gelmiştir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*