Orgeneral Hasan Iğsız’ın Kızının Barış Bildirisine İmza Attığı İddiası

Orgeneral Hasan Iğsız’ın kızının barış bildirisine imza attığı iddiası başlıklı içeriğimizde, söz konusu iddiayı ele aldık. Sosyal medya üzerinde yapılan bir paylaşımda, Emekli Orgeneral Hasan Iğsız‘ın kızı Aslı Iğsız‘ın Barış İçin Akademisyenler Bildirisine imza attığı iddia edilmiştir. Bu iddia doğrudur. Sosyal medya üzerinde de, iddiayla ilgili çeşitli tepkiler paylaşılmıştır.


orgeneral hasan ığsız kızı bildiriyi imzaladı


10 Ocak 2016 tarihinde Bu suça ortak olmayacağız başlıklı Barış için akademisyen bildirisi, 1128 imza ile kamuoyuna duyurulmuş olup, daha sonra çeşitli akademisyenler tarafından iki binin üzerinde imzalanmıştır. Bildiri ve bildirideki imza listesi, çeşitli yayın kuruluşları tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştır. Emekli Orgeneral Hasan Iğsız’ın kızı Aslı Iğsız‘ın ismi de bahsi geçen bildiride bulunmaktadır. 


orgeneral hasan ığsızın kızı aslı ığsız barış bildirisi imza

 


Emekli Orgeneral Hasan Iğsız, kızıyla ilgili iddia üzerine bir açıklama yapma gereği duymuş ve Iğsız’ın Ergenekon davasındaki avukatı olan Murat Ergün aracılığıyla aşağıdaki açıklama yapılmıştır. Em. Org. Iğsız, kızının hedef gösterilerek, konunun eleştiri boyutunu aşması ve bununla birlikte bir linç kampanyasına dönüştürüldüğünden üzüntü duyduğunu ifade etmiştir.

Kızı Aslı Iğsız‘ın düşüncelerinde özgür bir birey olduğunu, kendisinin ve ailesinin yurt dışında bir üniversitede görevli olmasından gurur duyduğunu belirtmiştir. Ayrıca Emekli Orgeneral Hasan Iğsız, söz konusu barış bildirisine kızından farklı düşünerek şahsının katılmadığını söylemiştir.


orgeneral hasan ığsızın kızı aslı ığsız barış bildirisi murat ergün
Em. Org. Hasan Iğsız’ın avukatı Murat Ergün’ün açıklaması

filigran dogrula.org doğruluk yüzdesi %100


Kaynaklar: Twitter, Twitter 2T24, ABC Gazetesi, sanalbasın


[Toplam: 2   Ortalama: 4.5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?