Nevşin Mengü’nün Aç Kalırız Ama Reisimizin Arkasında Dururuz Dediği İddiası

Nevşin Mengü’nün Aç Kalırız Ama Reisimizin Arkasında Dururuz Dediği İddiası başlıklı içeriğimizde, televizyon habercisi ve sunucusu olan Nevşin Mengü’nün bir videoda geçen söylemlerini inceledik. İddiaya göre Nevşin Mengü, kendi sunduğu “Nevşin Mengü ile Bire Bir” isimli programda, “Kardeşim ne ise ne, dolar isterse 8 lira olsun. Amerika bizim reisimize operasyon çekiyor biz de sonuna kadar reisimizin arkasında duracağız. Aç kalmak gerekiyorsa anasını satayım ben de aç kalırım.” dediği iddia edilmiştir. Ancak bu iddia doğru değildir. Son günlerde doların hızla yükselmesinin ardından, sosyal medyada dolar ve ekonomiyle alakalı birçok paylaşım yapılmıştır. Söz konusu video, sosyal medyada çok fazla paylaşılmış ve etkileşim almıştır. Nevşin Mengü’nün dolarla ilgili tepkisini dile getirdiğinin iddia edildiği video, trol amaçlı oluşturulmuş bir videodur ve Nevşin Mengü’nün kendi söylemlerini yansıtmamaktadır. 


https://www.youtube.com/watch?v=1VKODe0nyU4&feature=youtu.be


Nevşin Mengü, Dw Türkçe isimli kanalda sunduğu “Nevşin Mengü ile Bire Bir” adlı programında, Türkiye ekonomisinin gidişatını değerlendirmek üzere ekonomist Atilla Yeşilada’yı davet etmiştir. 17 Temmuz 2018 tarihinde yapılan programda, Türkiye ekonomisi üzerinde çeşitli değerlendirmeler yapılmış ve sonrasında Nevşin Mengü, genel olarak insanlardan gördüğü söylemleri dile getirmiştir.

Aşağıdaki videoda, 17 Temmuz 2018 tarihinde yapılan programda konuyla ilgili tartışma sonrasında Nevşin Mengü, iddiada bahsi geçen söylemleri örnek vererek söylemiştir:Programın tamamı izlendiğinde, Nevşin Mengü’nün “Kardeşim ne ise ne, dolar isterse 8 lira olsun. Amerika bizim reisimize operasyon çekiyor biz de sonuna kadar reisimizin arkasında duracağız” şeklinde söylediği iddia edilen cümlelerin videonun orijinal halinden kesilerek oluşturulduğu görülebilmektedir.


yüzde 0 dogrula.org doğruluk yüzdesi %0


Kaynaklar: Dw Türkçe, Youtube, Twitter


[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?