Melania Trump’ın Göçmen Çocukları Ziyarete Giderken Üstünde “Gerçekten Umursamıyorum, Ya Sen?” Yazılı Ceket Giydiği İddiası

ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi First Lady Melania Trump’ın, göçmen çocukları ziyarete giderken giydiği cekette “Gerçekten umursamıyorum, ya sen?” yazdığı iddiası doğrudur.

Melania Trump 21 Haziran 2018 yılında, ailelerinden ayrılan sınır bölgesindeki göçmen çocukları ziyaret ettiği yolculuk esnasında üzerindeki cekette yazılanlar sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştı.

First Lady’nin arkasında “I REALLY DON’T CARE DO U” (Gerçekten Umursamıyorum, Ya Sen?) yazan ve boyalı tasarımı olan ordu-yeşili ceketi, sosyal medyada hızla yayıldı. CNN’in Beyaz Saray muhabiri Jim Acosta, fotoğrafların ve Melania Trump’ın giydiği kıyafetin gerçek olduğunu Twitter hesabından hemen doğruladı.

melania ceket

Twitte yazan: FLOTUS (Melania Trump’un Twitter sözcüsü) Bayan Trump’ın sınırdaki çocukları ziyaret ederken bu ceketi giydiğini doğruladı. Sözcü: “Bu yalnızca bir ceket. Gizli bir mesaj yoktu. Bugün Texas’a yapılan önemli ziyaretten sonra umarım medya Melania’nın gardırobuna odaklanmayı tercih etmez.


 

Jim Acosta’nın gözlemi diğer muhabirler tarafından fotoğraflarla doğrulandı:

melania ceket 2

Twitte yazan: First Lady’nin Texas’taki göçmen aileleri ziyaret ederken uçakta giydiği 39 dolarlık Zara cekette,  “I REALLY DON’T CARE DO U” (Gerçekten Umursamıyorum, Ya Sen?) yazmaktadır.

melania ceket 3

Twitte yazan: Bu sabah uçağa binerken @Flotus (Melania Trump), asker yeşili tarzında bir @Zara ceket giydi. Ancak arkasında, “I REALLY DON’T CARE DO U” (Gerçekten Umursamıyorum, Ya Sen?) yazıyordu. Talihsiz bir terzilik kararı…


 

Melania Trump’ın İletişim Direktörü Stephanie Grisham da, Twitter’deki ceket tartışmasına değindi ve First Lady’nin aynı gün içinde giyindiği farklı bir soluk sarı ceketle olduğu videosunu paylaştı:

melania ceket 4

Twitte yazan: Bugünkü çocuklarla olan Texas ziyareti Melania Trump’ı çok etkiledi. Media zamanını ve enerjisini Melania’nın gardırobuna odaklanmak yerine, onun çocuklara yardım etmek için gösterdiği çaba ve hareketlere odaklanmaya harcarsa çocukların yararına çok şey başarmış oluruz.


 

Başkan Trump daha sonra eşinin ceketindeki mesajın “Sahte Haber Medyası”na atıfta bulunduğunu  söyleyen bir tweet attı:

melania ceket 6

Twitte yazan: Melania’nın ceketinde yazan “I REALLY DON’T CARE DO U” (Gerçekten Umursamıyorum, Ya Sen?), Sahte Haber Medyası’na atıfta bulunuyor. Melania onların ne kadar sahtekar olduklarını öğrendi ve artık gerçekten umurunda değil!


InStyle dergisine göre, “I REALLY DON’T CARE DO U” (Gerçekten Umursamıyorum, Ya Sen?) ceketi, Zara’nın 39 dolara satılmış olan geçen sezon ürünü.


yüzde 100 dogrula.org doğruluk yüzdesi %100

Editörün notu: Haber, Snopes fact-checking sitesinden alınmıştır.

Kaynaklar: Twitter1, Twitter2, Twitter3, Twitter4, Twitter5, Instyle

[Toplam: 7   Ortalama: 5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?