Macron, Gazeteciden Şikayetçi Oldu İddiası

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, eşiyle birlikte tatildeyken gazeteci Pauline Lefrançois tarafından görüntülerinin çekilmesi üzerine, gazeteciden şikayetçi olduğuna dair yerli ve yabancı basında haberler söz konusu olmuştur.

Ahaber'in Paylaşımı
Ahaber’in Paylaşımı
Fransa Gazetesi'nin Haberi
Fransa Gazetesinin Haberi

Pauline Lefrançois’in Twitter Paylaşımı

Macron’un şikayetçi olduğu gazeteci Pauline Lefrançois’in, şahsi twitter hesabında yaptığı paylaşımlarda, bazı haber organlarında yayınlandığı gibi tutukluluk durumunun olmadığını ancak, Macron’un emri ile fotoğraf çekiminden sonra üzerinin olağan dışı şekilde arandığını ve hakkında şikayetçi olunduğunu ifade etmiştir.

Pauline Lefrançois Twitter Paylaşımı 2
Pauline Lefrançois Twitter Paylaşımı

(Çeviri): Doğruluk (doğru olan haber anlamında) : Olağan dışı bir şekilde üzerimiz arandı ve orayı terk etmememiz durumunda tutuklanacağımız söylendi. Fakat karakola götürülmedik.

Élysée Sarayı’ndan Açıklama

Habertürk’ün konuya dair yaptığı haberde, Élysée Sarayı tarafından resmi açıklama yapıldığı ve gazeteci hakkında şikayetçi olunduğu iddia edilmektedir. Söz konusu haber metni;

Elysee Sarayı’ndan yapılan açıklamaya göre Macron, şikayet dilekçesinde, güvenlik birimlerinin uyarılarına rağmen foto muhabirinin kendisini taciz ettiğini kaydetti.

Ülkenin güneyindeki Marsilya şehrinin Phocaean bölgesinde eşi Brigitte Macron ile tatil yapan Macron, foto muhabirinin “özel hayatına saldırı girişiminde bulunduğunu” savundu.

Macron, tatilini, Talabot park isimli villaların olduğu, özel güvenlik birimleri tarafından korunan bir bölgede geçiriyor.

Foto muhabirinin, Macron’u, villasının dışında motosikletiyle takip ettiği ve bunu tehlikeli şekilde yaptığı, geçen pazar günü de özel bir mülke izinsiz girdiği bildirildi.

Macron, seçilmesinin ardından Elysee Sarayı’nı takip eden muhabirlere bazı kısıtlamalar getirmiş, bu da basın mensupları ve Macron’un ekibi arasında çeşitli sorunlara neden olmuştu.

Macron seçildiği günden beri ilk kez bir gazeteciden şikayetçi olurken, eski cumhurbaşkanı François Hollande dönemi boyunca hiçbir gazeteciden şikayetçi olmamıştı.


Doğruluk Yüzdesi 90
Doğruluk Yüzdesi

 Kaynaklar:
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?