HAARP

HAARP (Yüksek Frekanslı Aktif Aurorasal Araştırma Programı) az bilinen, ancak kritik öneme sahip olan ve yıllar içinde bazı çevrelerde tartışma yaratan bir ABD askeri savunma programıdır. Nikola Tesla’nın enerji transferi iyonosferinin araştırmasına dayanan bir kitle imha silahı olan proje, ABD’nin Alaska eyaletinde gerçekleştirilmektedir.

HAARP istasyonu gözlerden uzak, Gackon’da ormanlarla çevrili bir dağa inşa edilmiştir. 13 hektarlık bir alanda, toplamda 3 milyon poundun (1 pound yaklaşık 453 gramdır) üzerinde bir kuvvetle 180 yüksek alüminyum sütun ve altı jeneratör inşa edilmiştir. Sütunlar 2.8 ila 7 megahertz ve 7-10 megahertz büyük çift anten ile kurulmuştur. Yüksek güçleri nedeniyle bu antenler 350 kilometreye kadar elektromanyetik dalgalar yayabilirler. Bugün gezegenin etrafında yaklaşık 150 HAARP hücresi vardır.

HAARP istasyonu
Alaska’da bulunan HAARP istasyonu

HAARP programındaki en önemli şeylerden biri atmosferi ısıtmaktır; çünkü ısıtılarak iyonosferin iletkenliğini değiştirilir ve doğal gücü etkilenir. Yani, atmosferin (100-350 km) çoklu katmanlarında sinyallerin yayılması, iyonosferin ısınmasıyla sonuçlanır. Isıtılmış iyonosfer dev bir ELF radyo vericisi olur ve HAARP sistemi bir düğme gibi kapatılabilen veya açılabilen atmosferik bir anahtardır. Aşırı ısınan atmosferden Dünyaya geri dönen elektromanyetik dalgalar tsunamiler, kasırgalar, fırtınalar gibi farklı iklim olaylarına neden olabilecek nüfuz edici bir etkiye sahiptir.

HAARP programının önemli yönleri, “ulusal güvenlik” gerekçesiyle gizli tutulmaktadır. Bununla birlikte, savaşta HAARP ve elektromanyetik silahların kullanılabileceğine şüphe yoktur. Resmi HAARP internet sitesine göre, “HAARP özellikle sivil ve savunma amaçlı iletişim ve gözetim sistemlerini anlamayı ve geliştirmeyi vurgulayarak, iyonosferin özelliklerini ve hareketlerini incelemeyi amaçlayan bilimsel bir çalışmadır.”

HAARP yetkilileri tarafından reddedilmiş olmasına rağmen, bazı saygın bilim adamları HAARP’ın gizli elektromanyetik savaş kabiliyetlerinin ABD ordusunun 2020 yılında full spektrum (çeşitlilik) hakimiyetine ulaşma hedefini gerçekleştirmek üzere tasarlandığını iddia etmektedir. Diğer bilim adamları ise, HAARP’ın hava değişikliklerine, depremlere ve tsunamilere neden olmak, global iletişim sistemlerini bozmak ve daha fazlası için kullanılabileceğini ve hatta zaten kullanıldığını iddia etmiştir.

Kanada’nın kamusal yayın ağı CBC ve History Channel’in iki önemli belgeseli, HAARP’ın iç işleyişini en güçlü şekilde ortaya koymaktadır. Çok detaylı araştırmanın yapıldığı CBC belgeseli aşağıdaki önemli alıntıyı içermektedir:

“HAARP ile ilgili endişeleri olan sadece komplo teorisyenleri değil. Ocak 1999’da, Avrupa Birliği projeyi küresel bir endişe olarak adlandırdı ve insan sağlığına ve çevreye vereceği muhtemel zararlar hakkında daha fazla bilgi almak için bir karar aldı. Bu kaygılara rağmen, HAARP yetkilileri projenin bir radyo bilimi araştırma tesisinden daha kötü olmadığı konusunda ısrar ediyorlar.

Belgeselde anlatılmak istenen mevcut ifadeler, AB‘nin “çevreye ilişkin geniş kapsamlı etkilerinden dolayı küresel bir sorun olarak gördüğü HAARP’ı dikkate aldığını ve daha fazla araştırma ve testler yapılmadan önce uluslararası bağımsız bir organ tarafından yasal, ekolojik ve etik etkilerinin ortaya konulması gerektirdiğini belirtmektedir.

HAARP ve benzeri elektromanyetik silahları sorgulayan Avrupa Birliği (AB) belgesini görmek için buraya tıklayın.


HAARP ve elektromanyetik savaşta kullanılan diğer gizli silahlar hakkındaki History Channel belgeselinden iki alıntı şöyle:

“Elektromanyetik silahlar … bir şimşekteki elektrik akımından yüzlerce kat daha güçlü görünmez bir darbeyi sıkışmış halde bulundurur. Biri düşman füzelerini gökten fırlatabilir, bir tanesi savaş alanındaki askerleri kör etmek için kullanılabilir; yine bir başkası başa çıkılmaz bir kalabalığın derilerini bir anda yakmak için kullanılabilir. Büyük bir şehrin üzerine patlarsa, elektromanyetik bir silah tüm elektronik parçaları saniyeler içinde yok edebilir. Hepsi güçlü bir elektromanyetik darbe yaratmak için yönlendirilmiş enerjiyi kullanır.”

“Yönlendirilmiş enerji, iyonosferi ısıtarak havayı bir savaş silahına dönüştürmek için kullanılabilecek kadar güçlü bir teknolojidir. Çölde yaklaşan bir orduyu çökertmek için, bir şehri veya kasırgaları yok etmek için bir taşkın düşünün. Bir şehir üzerinde bir elektromanyetik titreşim patlasa, o zaman evinizdeki tüm elektronik şeyler kalıcı olarak yok olur.”

Böyle yıkıcı bir gizli silahı olanlara yönelik, Yeni Zelanda’nın önde gelen gazetesi Yeni Zelanda Herald‘daki bir makaleden bir alıntı:

“Çok gizli savaş deneyleri Auckland kıyılarında bir gelgit dalgası bombasını mükemmelleştirmek için gerçekleştirildi, açıklanmamış dosyalar ortaya çıktı. Birleşik Devletler savunma şefleri, projenin savaşın bitiminden önce tamamlanmış olsaydı, atom bombası kadar etkili bir rol oynayabileceğini söyledi. Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan 53 yıllık belgelerinde, Proje Mühürü olarak bilinen tsunami bombasının detayları yer almaktadır.”

“Eğer ordu, yarım yüzyıl önce tsunamiye neden olabilecek bir silahı gizlice geliştirmiş olsaydı, şimdi ne tür gelişmiş ölümcül silahlar olabilirdi?

“Ve halk neden hala 50 yıl önce geliştirilen gizli silahları bilmiyor?”

Açıkçası ordu, tsunamiye ve muhtemelen depremlere ve kasırgalara neden olma yeteneğine sahiptir.”

Bazı araştırmacılar HAARP’ın Haiti ve Endonezya tsunamileri ve Katrina Kasırgası depremleri gibi büyük felaketlere olası müdahaleleri sorgulamıştır (HAARP deneylerinin ters gitme olasılığını düşünerek). Tabii ki bu gibi felaketler doğal olarak düzenli olarak gerçekleşir, ancak araştırmaya başlarsanız, bu felaketlerin bazılarında büyük tuhaflık vardır. Kanıtlar yetersizdir, ancak bu silahın bilinen ve bilinmeyen büyük yıkıcı yetenekleri ile ilgili ciddi soru işaretleri vardır.


Haarp Eleştirileri

HAARP web sitesi, “iyonosferin sınırlı bir alanını geçici olarak harekete geçirmek üzere” darbeli, yönlendirilmiş enerjiyi ateşlemek için elektromanyetik frekansları kullanan deneylerin yapıldığını kabul etmektedir. Bazı bilim insanları, bu hassas tabakayla uğraşmanın büyük bir tehlike olduğunu ve hatta felaketle sonuçlanabileceğini belirtmektedir. Ottawa Üniversitesi’nden Dr. Michel Chossudovsky ve Dr. Nick Begich (ABD Kongre Üyesi) gibi HAARP araştırmacıları, bu müdahalelerin tsunami ve depremlere yol açabileceğini gösteren kanıtlar sunmaktadır.

Uluslararası Kamu Sağlığı Endüstrisi Enstitüsü başkanı Rosalie Bertell, HAARP’ın iyonosferde büyük bozulmalara neden olabilecek devasa bir ısıtıcı olarak faaliyet göstermekte ve sadece delik açmakla kalmayıp, aynı zamanda dünyayı ölümcül radyasyonu bombardımandan koruyan koruyucu tabakada uzun kesikler meydana getirdiğini ifade etmiştir.

Fizikçi Dr Bernard Eastlund HAARP’ı, ‘şimdiye kadar yapılmış en büyük iyonosfer ısıtıcı‘ olarak adlandırmıştır. HAARP, ABD Hava Kuvvetleri tarafından bir araştırma programı olarak sunuldu, ancak askeri belgeler, hava durumlarını değiştirmek ve iletişim ve radarı bozmak amacıyla ana amacının ‘iyonosferik modifikasyonları teşvik etmek’ olduğunu doğrulamıştır.

HAARP, insan beyni sinyalleri ile etkileşime dayanan çok güçlü bir psikotronik (elektronik silahlar ya da aygıtlar kullanarak yönlendirilen enerjiyle insan sağlığını bozmak ya da geliştirmekle uğraşan bir askeri teknoloji) etkiye sahiptir. Hırvat kökenli Amerikalı bilim adamı Andrija Puharich (1918-1995), insanların Dünya’nın doğal olarak titreştiği frekansın olan 7.83 Hz frekansa maruz kalması halinde, “iyi hissetme” gibi normal duyguları olduğunu keşfettiler. Ancak, insanları daha yüksek bir frekansa (10.8 Hz) maruz bırakmak şiddetli davranışlara neden olurken, daha düşük frekans (6.6 Hz) depresyona neden oluyor.


Kaynaklargi.alaska.edu steemit youtube1 europarl youtube2 globalresearch earthpulse

montalk youtube3 globalresearch2 wictionary youtube3

Editörün notu: İçeriğin bir bölümü Fred Burks’ün makalesinden alınmıştır.

Bunlara da Göz Atabilirsin

Zaman farklı, mekan farklı: Acı aynı

Filistin'de yaşanan şiddet olayları, insanlık dramı her coğrafyayı derinden sarsarken, günlerdir sosyal medyanın da gündeminde.  Sosyal medya kullanıcıları paylaşımlarında yaşanan olaylarla ilgili tepkisini dile...

Çin roketinde medya koordinatları

Çin Uzay İstasyonu’nun ilk parçası olan çekirdek modül Tienhı’yı taşıyan Long March 5B roketi, 29 Nisan’da fırlatılmıştı. Fırlatıldıktan sonra Tienhı modülü başarılı bir şekilde...

Darp süsü değil: Kriah

İddia: Bir grup Yahudi, kendilerini Filistinli Müslümanlar tarafından saldırıya uğradıkları görüntüsü vermek için üstlerindeki giysileri yırttı. Yenisafak.com, Doğan Haber Ajansı ve bir çok dijital  haber...

Sosyal Medya Hesaplarımız

2,310BeğenenlerBeğenme
20,140TakipçilerTakip Et
9,900TakipçilerTakip Et

En Son Eklenenler