Fransa’da Nutella İndiriminin İzdihama Neden Olduğu İddiası

Fransa’da bulunan “Intermarché” isimli market zincirinin, “Nutella” adlı çikolata ürününde %68 – %70 indirim yapmasıyla, ülkenin birçok noktasında izdiham olduğu iddia edildi. Söz konusu iddia doğrudur.

nutella izdihamı 3

Fiyatı 4.50 Euro‘dan (21.10 TL), 1.41 Euro‘ya (6.61 TL) inen 950 gr.’lık Nutella ürününden almak isteyen müşteriler, birçok haber sitesinin aktardığına göre, birbirlerine zarar verme pahasına mücadele etti. Adil satın alma hakkından fazlasını alan müşterilere, daha fazla Nutella almak isteyen ya da hiç alamayan müşteriler tepki gösterdi. Bu tepki öyle boyutlara ulaştı ki izdiham yaşandı ve bu sırada yaralananlar dahi oldu.

The Times gazetesinin yayınladığı habere göre, Fransa’nın merkezindeki bir Intermarché çalışanı yerel gazete Le Progres’e, birbirleriyle mücadele eden müşterileri ayırmak için uğraşan mağaza çalışanlarının, müşteriler tarafından kenara itildiğini ifade etti.

Ülkenin farklı noktalarında da benzer olaylar yaşandı ve birçok mağaza çalışanı izdiham sebebiyle zor anlar yaşadıklarını belirtti. Fransa‘nın merkezindeki bir Intermarché mağazası müdürü ise 600 kap Nutella‘nın 5 dakika içerisinde satıldığını belirtti. Bu durum yaşandığı sırada kameraya çeken ve sosyal medyada paylaşanlar oldu. Görüntüler ise izleyenleri şaşırttı. Söz konusu videolarda yer alan insanlar, Nutella paketlerini alabilmek için birbirlerini eziyor, yaralıyordu.

Habere göre bir müşterinin gözü, yediği darbe sebebiyle morardı. Olayları gören sıradan bir müşteri ise, söz konusu Nutella alıcılarına “hayvan gibiler” dedi. Ne yazık ki çok daha fazlası da yaşandı. Kafasına kutu atılanlar, eli kanayanlar, saçı çekilenler oldu ve olaylar sırasında yaşananları görenler, durumu “korkunç” olarak değerlendirdi. Nutella’nın üretici firması Ferrero ise, konuya açıklık getirmek istediklerini ve bu kampanyanın Intermarché mağazaları tarafından tek taraflı olarak kararlaştırıldığını belirtti ve “üzgün” olduklarını ifade etti.


filigran dogrula.org doğruluk yüzdesi %100


Kaynaklar:

Independent, TIME, euronews, Thetimes

[Toplam: 8   Ortalama: 4.9/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?