Fotoğrafın Ukrayna’da Güneş Enerjisi Depolayan Bankları Gösterdiği İddiası

 

İhbar olarak dogrula.org’a gönderilen bu paylaşımda, fotoğrafın Ukrayna’da güneş enerjisi depolayan bankları gösterdiği ve bu banklardan telefon şarj edilebileceği iddia edildi.

Söz konusu iddia doğrudur.

Ukraynalı bir firma, teknolojik cihazların yenilenebilir enerjiyle şarj edilmesini mümkün kılan yerleşik güneş panelli banklar tasarlamıştır. Bu banklar, Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki Khreshchatyk Caddesi’ndeki metro istasyonunun yakınında bulunuyor.

 

Güneş panellerinin bulunduğu bu banklar sayesinde, cep telefonunuzu veya diğer aygıtlarınızı bankın içine yerleştirilmiş USB bağlantı noktalarını kullanarak şarj edebiliyorsunuz.


Aynı Banklardan Başka Ülkelerde de Var

Dinlenirken cihazınızı şarj edebileceğiniz banklar Wi-Fi hizmeti de sağlıyor. Abd’de pek çok yerde güneş paneli bulunan bu banklara rastlayabilirsiniz.

 

Washington’da da bulunan akıllı bankların hava kalitesini, gürültü seviyelerini ve yaya aktivitesini takip etmek için sensörler ile donatılabileceği de ilgili haberlerde mevcut.


 

Hırvatistan’da da güneş enerjisi kullanan akıllı banklardan görmek mümkün:

 

Görüldüğü üzere, dinlenirken akıllı cihazlarınızı şarj edebileceğiniz akıllı bankların geliştirildiği iddiası doğru. Son yıllarda oldukça popüler olan bu bankların üretimi daha da geliştirilerek pek çok özellikle donatılmaya devam etmektedir.

Kaynaklarkaynak1kaynak2kaynak3kaynak4kaynak5kaynak6kaynak7kaynak8

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?