Drone Yakalayan Kartal Fotoğrafının 2019’da Fethiye’de Çekildiği İddiası

 

İhbar olarak dogrula.org’a gelen bu paylaşımda, görselde drone yakalayan kartal fotoğrafının 2019’da Fethiye’de çekildiği iddia edildi.

Söz konusu iddia doğru değildir; fotoğraf 7 Mart 2016’da fotoğrafçı Koen Van Weel tarafından Hollanda’da yapılan bir polis tatbikatı sırasında çekilmiştir.


 

Bu fotoğraf ilk olarak Şubat 2019’da bir Facebook hesabında paylaşılmıştır. Fotoğraf, yaklaşık 559 bin kez paylaşılmış, 7 bin yorum ve 39 bin beğeni almıştır.

 

 


2016 Yılına Ait Bu Fotoğraf Hollanda’dan

Fotoğraf aslında 7 Mart 2016’da fotoğrafçı Koen Van Weel tarafından Hollanda’da yapılan bir polis tatbikatı sırasında çekilmiş. Fotoğrafın sahibi ve çekildiği yer, Getty Images sayfasında görülüyor:

 

 


 

BBC News’in 2016 tarihli bir videosunda da bu kartalları görmek mümkün.


 

Görüldüğü üzere, drone yakalayan kartal fotoğrafının 2019’da Fethiye’de çekildiği iddiası doğru değildir. Fotoğraf 7 Mart 2016’da fotoğrafçı Koen Van Weel tarafından Hollanda’da yapılan bir polis tatbikatı sırasında çekilmiştir.

Kaynaklarkaynak1kaynak2kaynak3kaynak4kaynak5

Bunlara da Göz Atabilirsin

Çin roketinde medya koordinatları

Çin Uzay İstasyonu’nun ilk parçası olan çekirdek modül Tienhı’yı taşıyan Long March 5B roketi, 29 Nisan’da fırlatılmıştı. Fırlatıldıktan sonra Tienhı modülü başarılı bir şekilde...

Darp süsü değil: Kriah

İddia: Bir grup Yahudi, kendilerini Filistinli Müslümanlar tarafından saldırıya uğradıkları görüntüsü vermek için üstlerindeki giysileri yırttı. Yenisafak.com, Doğan Haber Ajansı ve bir çok dijital  haber...

Orman işçisi değil Hampton Lumber şirketi yaptı

Sosyal medya platformu İnstagram’da 08 Mayıs 2021 tarihinde Erkantopuzofficial hesabından yapılan bir paylaşımda, ABD’nin Oregon eyaletindeki köknar ormanına, ormanla ilgilenen bir işçinin gülen yüz...

Sosyal Medya Hesaplarımız

2,311BeğenenlerBeğenme
20,140TakipçilerTakip Et
9,900TakipçilerTakip Et

En Son Eklenenler