Ana sayfa Genel Politika CHP’li Vekiller AK Parti Mitingini Paylaştı İddiası

CHP’li Vekiller AK Parti Mitingini Paylaştı İddiası

1235
0

“CHP’li Vekiller AK Parti Mitingini Paylaştı İddiası” başlıklı içeriğimizde Cumhuriyet Halk Partisi vekillerinin Adalet Mitingi sanarak, Kazlıçeşme’de gerçekleşen Ak Parti mitingi fotoğraflarını paylaştığı iddiasını inceledik.

Kazlıçeşme Mitingi’nin Fotoğraflarını Paylaştılar mı?

CHP’nin Adalet yürüyüşünün finalinde gerçekleştirdiği Adalet Mitingi ile ilgili, CHP’li vekillerin Ak Parti’nin 2013 senesinde gerçekleştirdiği Kazlıçeşme Mitingi’nin fotoğraflarını paylaştığı yönündeki iddialar doğru.

chpli vekiller akp mitingini paylaştı

chpli vekiller akp mitingini paylaştı 1
CHP’li vekiller Kazlıçeşme mitingini paylaştı

chpli vekiller akp mitingini paylaştı 2

chpli vekiller akp mitingini paylaştı 3

chpli vekiller akp mitingini paylaştı 4


Vekillerin tamamı paylaşımlarının Kazlıçeşme Mitingi’ne ait olduğu fark edilince, bu paylaşımlarını kaldırdılar. Ancak Veli Ağbaba, Eren Erdem ve Mehmet Tüm‘e ait tweetlerin arşivlenmiş görüntülerinden söz konusu paylaşımlara ulaşabilirsiniz.

Vekillerden Aykut Erdoğdu ise, paylaştığı bir başka tweet ile Kazlıçeşme’deki AK Parti Mitingi’nin fotoğrafını yanlışlıkla paylaştığını doğruladı.

Mahmut Tanal’a ait söz konusu paylaşım ise, ekran alıntısı alınmış olarak birden fazla medya organı ve gazeteci tarafından yayınlandı.

CHP İzmir vekili ve aynı zamanda partinin genel sekreteri de olan Kamil Okyay Sındır da Kazlıçeşme’deki AK Parti Mitingi’ni paylaştı. Paylaşımlara yine medya organlarının yayınladığı haberlerden ulaşmak mümkün.

chpli vekiller akp mitingini paylaştı 5

Kazlıçeşme Mitingi

Partililerin paylaştığı fotoğraflar, AK Parti’nin Kazlıçeşme Mitingi’ne ait. Fotoğrafın yakınlaştırılmış versiyonlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarının yer aldığı bayrakları görebilmek mümkün.

chpli vekiller akp mitingini paylaştı 6

chpli vekiller akp mitingini paylaştı 7

Renkler Aynı Değil

Ayrıca Adalet Mitingi’nde kurulan platformun rengi kırmızıyken, 2013 tarihli Kazlıçeşme Mitingi’nde kurulan platform beyaz renktedir. Her iki mitinge ait fotoğraflardan bu renk farkı görülebilmektedir.

chpli vekiller akp mitingini paylaştı 8

 


Doğruluk Yüzdesi 100
Doğruluk Yüzdesi

Kaynaklar:

1. archive.is  (Archive.is sitesindeki vekillere ait paylaşım arşivlerine ulaşmak için haberimizdeki ilgili görsellere tıklayabilirsiniz.), 2. twitter, 3. takvim

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*