Bozkurt İşareti Yapan Öğretmenin Görevine Son Verildiği İddiası

Bozkurt işareti yapan öğretmen, son günlerde sosyal medyada gündem oldu. Diyarbakır‘ın Bismil ilçesinde ücretli öğretmenlik yapan Özlem D.’nin bozkurt işareti yaptığı gerekçesiyle işine son verilerek hakkında inceleme başlatıldığı iddia edildi.

Ancak bu iddia doğru değildir. Fotoğrafı öğretmen Özlem D.’nin çektirip sosyal medyada paylaştığı doğrudur ancak görevine son verildiği ve hakkında inceleme başlatıldığı iddiaları asılsızdır.


bozkurt işareti yapan öğretmen


Valilikten Açıklama Geldi 

Diyarbakır Valiliğinin yaptığı basın açıklamasına göre, öğretmenin görevine son verilmesi istenmemiş, kendi isteğiyle istifa ettiği bildirilmiştir:

“…Sosyal medya hesabından sınıfta akıllı tahta önünde çektirdiği fotoğraf paylaşımı sonrasında Ö.D. 26.10.2017 tarihi itibari ile okul müdürlüğüne istifasını vermiştir. Ö.D. aynı gün 155 polis ihbar hattını arayarak tehdit edildiğini beyan etmiş ve bu beyanı doğrultusunda kendisinin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında müşteki sıfatı ile ifadesi alınmış ve ifadesinde de kendi isteği ve iradesi ile görevinden ayrıldığını teyit etmiştir.

Yayınlanan haber içeriklerinde iddia edildiği gibi; görevine son verildiği ve hakkında inceleme başlatıldığı iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


bozkurt işareti yapan öğretmen 2

 


Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü de konu hakkında aynı açıklamada bulundu. Öğretmenin tehditler sonucu kendi isteğiyle istifa ettiğini açıkladı.

Eski İl Başkanının Açıklaması


bozkurt işareti yapan öğretmen

Sosyal medyada fotoğrafı paylaştıktan sonra tehdit edildiğini söyleyen ve bunun üzerine 155’i arayarak savcılığa suç duyurusunda bulunan öğretmenin, kendi isteğiyle istifa ettiğini söyleyen MHP‘nin Diyarbakır eski il başkanı Mehmet Teyar Karakoç da konuyla ilgili açıklamada bulundu.


% 10
Doğruluk Yüzdesi

Kaynaklar:

1-Diyarbakır Valiliği 2-Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü 3-Twitter 4-Sputniknews 5-Hürriyet

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?