Angelina Jolie’ye Benzemek İçin 50 Ameliyat İddiası

Angelina Jolie‘ye benzemek için 50 defa ameliyat olduğu iddia edilen 17 yaşındaki Sahar Tabar‘ın fotoğrafları haberlerde ve sosyal medyada günlerdir paylaşılmaktadır. İranlı kızla ilgili sadece Angelina Jolie‘ye benzemek için 50 defa estetik operasyon geçirdiği değil, daha fazlası da iddia edilmektedir. Ancak söz konusu iddialar doğru değildir. 

angelina jolie'ye benzemek için ameliyat sahar tabar 1
Sahar Tabar’ın gerçek hali

Tabar’la ilgili aynı zamanda “Ölü Gelin” isimli animasyon filmdeki karaktere de benzemeye çalıştığı iddia edilmiştir. Sosyal medyada yer alan yorumlar üzerinden doğrulama yapmadan haber yayını ve paylaşımlar yapıldığı için, bir süredir yanlış iddialarla ve negatif yorumlarla karşılaşan Sahar Tabar, Sputnik’in haberine göre RIA muhabiri Anush Dolukhanyan ile röportaj yapmış ve kendisi ile ilgili iddialara cevap vermiştir.


Gerçek hayatta nasıl görünüyorsun? Instagram’daki fotoğraflar gerçek mi?” sorusuna, fotoğrafların gerçek olmadığı, Photoshop ve makyajla o görüntüye ulaştığı cevabını veren Sahar Tabar, her fotoğraf yayınladığında yüzünü daha da komik, eğlenceli hale getirdiğini ifade etmiştir. Takipçilerinin gerçek yüzünün o şekilde olmadığını bildiğini söylemiştir. Birçok insanın düşündüğünün aksine aslında Angelina Jolie‘ye ya da “Ölü Gelin“e benzemek gibi bir yöneliminin de olmadığını belirten Tabar, “Benzerliklerimiz olduğunu kabul ediyorum ama ben kimse gibi görünmek istemedim. Amacım bu değildi.” demiştir.

angelina jolie'ye benzemek için ameliyat sahar tabar 4

Bu zamana kadar kaç defa estetik operasyon geçirdiği sorulduğunda ise, rinoplasti, dudak botoksu, liposuction operasyonları geçirdiğini ve bunda bir kötülük görmediğini, birçok insanın benzer operasyonlar yaptırdığını ifade etmiştir. İranlı Sahar Tabar, Tahran’da bir estetik operasyonun ortalama 10 milyon Riyal (Türk Lirasıyla yaklaşık 1000 TL) olduğunu da ifade etmiştir.

Sahar Tabar’ın, sosyal medyada viral olan görüntüleri üzerine 49 kiloya düşmek için diyet yaptığı söylentileri de ortaya çıkmıştı. Kilo vermek için diyet yaptığının doğru olduğunu söyleyen Sahar Tabar, sadece 5-7 kilo verdiğini ve mevcut kilosunun 54 kg olduğunu söylemiştir.

angelina jolie'ye benzemek için ameliyat sahar tabar 3

Ailesinin plastik cerrahiye sıcak bakmaması sebebiyle, başlangıçta Sahar’ın operasyon yaptırmaması için çok direndiklerini ancak şimdi tamamen destek olduklarını belirten Sahar Tabar, kendisi için de en önemli şeyin ailesinin desteği olduğunu söylemiştir.

İnsanlar sokakta beni gördüğünde normal tepkiler veriyorlar. Beni tanıyorlar, sesleniyorlar, konuşuyoruz, sarılıyoruz. Hiçbir olumsuzluk hissetmedim, beni destekliyorlar.

angelina jolie'ye benzemek için ameliyat sahar tabar 6

Son olarak Sahar Tabar’a, “Son birkaç hafta içinde internette seninle alakalı çok sayıda olumsuz yorumlar yapılmakta, bu seni üzüyor mu?” sorusu sorulmuştur. Bu soruya “Benim için en önemli şey, ailem ve Allah tarafından kabul görmek ve bunlara da sahibim. Dünya’nın geri kalanının düşünceleri önemli değil, onların olumsuzluğunu görmezden geliyorum” şeklinde cevap vermiştir.

angelina jolie'ye benzemek için ameliyat sahar tabar

Kendi Instagram hesabından paylaştığı bir yazıda da benzer açıklamalarda bulunan Sahar Tabar, 50 defa ameliyat geçirmediğini ve yabancı medyanın önyargılı bir tavırla haber yaptığını ifade etmiştir. “Bunu yapanların 18. yüzyılda yaşadığını, teknoloji ve makyajdan haberleri olmadığını düşündüm” diyen Sahar Tabar, ailesinin ve kendisinin suçlandığını ve acımasızca yargılandığını belirtmiş ve  “şüphesiz aynı şeylerle karşılaşacaklar” demiştir.


Doğruluk Yüzdesi 30
Doğruluk Yüzdesi

Kaynaklar:

sputniknews, theepochtimes, Instagram (Sahar Tabar)

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?