Amazon’un Kurucusu Jeff Bezos’un Tercih Ettiği Otomobil Honda Accord İddiası

 

Bir Instagram hesabında paylaşılan bu görsel, yaklaşık 10 bin beğeni ve yüzlerce yorum aldı.

Amazon’un kurucusu ve Forbes’e göre dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos’un tercih ettiği otomobilin Honda Accord olduğu iddiası doğrudur.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos milyarder olduktan sonra uzun bir süre Honda Accord kullanmaya devam etmiştir, fakat Brad Stone’nin “The Everything Store” adlı kitabına göre, 2013 itibarıyla aracını kullanmayı bırakmıştır.


 

Amazon.com, Inc., kısaca Amazon, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir e-ticaret ve bulut bilişim şirketidir. Jeff Bezos tarafından 5 Temmuz 1994‘te Amerika Birleşik Devletleri’nin Seattle şehrinde kurulmuştur. Gerek toplam satış hacmi, gerekse piyasa değeri açısından dünyanın en büyük alışveriş sitesidir.

1997‘de Amazon halka açılmış ve Bezos’un zenginliği 12 milyar doların üzerine çıkmıştır.

Bu hızlı yükselişe rağmen Bezos, 1987 Chevy Blazer otomobilini mütevazı bir şekilde Honda Accord’a yükseltti.

1999 yılına ait bu videoda, Jeff Bezos’u servet elde etmiş olmasına rağmen, Honda Accord otomobilinin şoför koltuğunda görmek mümkün:

 

1999 yılında “60 Minutes” adlı programa verdiği röportajda Bezos’un yanında oturan sunucu Bob Simon, kendisinin milyon dolarlar kazanmasına rağmen neden bu arabayı kullandığını sorduğunda, Jeff Bezos gülerek, bunun harika bir araba olduğunu ( “this is a perfectly good car.”söylemiştir:

 


 

Videoda ayrıca, Bezos’un mütevazı ofisi de görülüyor:


 

Jeff Bezos GeekWire’ye verdiği röportajda Amazon’un ilk günleri sorulduğunda, “1987’de paketleri postaneye Chevy Blazer’imle kendim götürür ve bir gün bir forkliftimiz olacağını hayal ederdim” diyor.


 

Brad Stone’nin “The Everything Store” adlı kitabına göre, 2013 itibarıyla Bezos hala Honda otomobil kullanıyordu.

 

Biyografi tarzındaki bu kitapta yazar Brad Stone, kitapların Bezos’un liderlik ve düşünce tarzını nasıl şekillendirdiğini anlatıyor. Ayrıca kitaba göre, Amazon çalışanlarının “Jeff’in Okuma Listesi” olarak adlandırdığı bir listeleri de bulunuyor.


 

Amazon’un kurucusu ve Forbes’e göre dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos’un tercih ettiği otomobilin Honda Accord olduğu iddiası doğrudur.

Jeff Bezos milyarder olduktan sonra uzun bir süre Honda kullanmaya devam etmiştir, fakat Brad Stone’nin “The Everything Store” adlı kitabına göre, 2013 itibarıyla aracını kullanmayı bırakmıştır.

Kaynaklarkaynak1kaynak2kaynak3kaynak4kaynak5kaynak6kaynak7kaynak8

Bunlara da Göz Atabilirsin

Çin roketinde medya koordinatları

Çin Uzay İstasyonu’nun ilk parçası olan çekirdek modül Tienhı’yı taşıyan Long March 5B roketi, 29 Nisan’da fırlatılmıştı. Fırlatıldıktan sonra Tienhı modülü başarılı bir şekilde...

Darp süsü değil: Kriah

İddia: Bir grup Yahudi, kendilerini Filistinli Müslümanlar tarafından saldırıya uğradıkları görüntüsü vermek için üstlerindeki giysileri yırttı. Yenisafak.com, Doğan Haber Ajansı ve bir çok dijital  haber...

Orman işçisi değil Hampton Lumber şirketi yaptı

Sosyal medya platformu İnstagram’da 08 Mayıs 2021 tarihinde Erkantopuzofficial hesabından yapılan bir paylaşımda, ABD’nin Oregon eyaletindeki köknar ormanına, ormanla ilgilenen bir işçinin gülen yüz...

Sosyal Medya Hesaplarımız

2,312BeğenenlerBeğenme
20,140TakipçilerTakip Et
9,900TakipçilerTakip Et

En Son Eklenenler