Aker Eşarpta Çıplak Kadın Figürü Bulunduğu İddiası

Aker Eşarpta Çıplak Kadın Figürü Bulunduğu iddiasını dogrula.org olarak inceledik. Eleştirel Düşünme Akademisi adlı Facebook sayfasındaki paylaşıma göre, Aker‘in 2017-2018 Sonbahar Kış sezonundaki kataloğundaki bir eşarpta, çıplak bir kadın silueti olduğu iddia edildi.

Aker Eşarp’ın, çıplak insan figürüyle eşarp tasarladığı ve satışa sunduğu iddiası doğrudur. Dikkatle bakıldığında, eşarbın sol alt köşesinde bahsi geçen insan figürü net olarak görülebilmektedir.


aker eşarpÜtü Yaparken Fark Etti 

19 Eylül tarihinde Şikayetvar.comda, çıplak kadın figürlü eşarbın, Semra kullanıcı adlı bir müşteri tarafından ütü yaparken fark edildiği paylaşıldı.

 

Eşarpşalevi.com ve Katredar.com gibi online eşarp satışı yapan internet sitelerinde, söz konusu eşarbın 2017-2018 Sonbahar Kış Sezonu kapsamında üzerindeki çıplak insan figürüyle halen satışı yapılmaktadır.

İnternet sitelerinde 7449713-952 koduyla satılan eşarbı, Aker Eşarp, kendi internet sitesinden kaldırmıştır. Aynı kodla aratıldığında sayfanın artık kullanılmadığı görülmektedir.

 


Google İndeksledi 

Bahsi geçen eşarptaki çıplak insan figürünün Aker’in resmi sitesinden kaldırılmasına rağmen, Google‘da ürünün koduyla yapılan aramalarda aynı figür halen karşımıza çıkmaktadır.

 


Baskı Hatası Oldu

Türkiye’de ve yurt dışında birçok mağazası bulunan ve 28 Temmuz 2016 tarihinde kayyum atanan Aker Eşarp yetkilileriyle görüşülmesi sonucu, çıplak figürlü eşarbın bir baskı hatasıyla satışa sunulduğu ifade edildi. Tasarımlarını İtalya gibi ülkelerden alan Aker Eşarp, böyle bir hatanın bilinçli olarak değil, fark edilmeyen bir durum olduğunu söyledi.

Satışı yapılan hatalı eşarpların, fark edildikten sonra mağazalardan toplatılıp imha edildiğini ifade eden Aker Eşarp yetkilileri, eşarbı satın alan müşteriler için de ürünün iade edilmesini istedi. Eşarptaki çıplak kadın figürü kaldırılarak aynı tasarımlı ürün tekrar satışa sunuldu.

 Kaynaklar:

1-Aker 2-Google  3-Katredar 4-Eşarp Şal Evi 5-Şikayet Var 6-Hürriyet

Bunlara da Göz Atabilirsin

Çin roketinde medya koordinatları

Çin Uzay İstasyonu’nun ilk parçası olan çekirdek modül Tienhı’yı taşıyan Long March 5B roketi, 29 Nisan’da fırlatılmıştı. Fırlatıldıktan sonra Tienhı modülü başarılı bir şekilde...

Darp süsü değil: Kriah

İddia: Bir grup Yahudi, kendilerini Filistinli Müslümanlar tarafından saldırıya uğradıkları görüntüsü vermek için üstlerindeki giysileri yırttı. Yenisafak.com, Doğan Haber Ajansı ve bir çok dijital  haber...

Orman işçisi değil Hampton Lumber şirketi yaptı

Sosyal medya platformu İnstagram’da 08 Mayıs 2021 tarihinde Erkantopuzofficial hesabından yapılan bir paylaşımda, ABD’nin Oregon eyaletindeki köknar ormanına, ormanla ilgilenen bir işçinin gülen yüz...

Sosyal Medya Hesaplarımız

2,311BeğenenlerBeğenme
20,140TakipçilerTakip Et
9,900TakipçilerTakip Et

En Son Eklenenler