Ahmedinejad’ın Köyünde Çobanlık Yaptığı İddiası

Tuhaf Ama Gerçek hesabından paylaşılarak binlerce etkileşim alan bu fotoğrafta İran’ın eski Cumhurbaşkanı Mahmoud Ahmadinejad’ın politikayı bıraktıktan sonra köyünde çobanlık yaptığı iddia edilmişti.

Ancak İran eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın şuan köyünde çobanlık yaptığı iddiası doğru değildir.

Söz konusu fotoğraf, Ahmedinejad’ın İran’ın Mâzandarân eyaletinin Nowshahr şehrinde gerçekleştirdiği bir ziyaret esnasında çekilmiş.

İran’ın eski Cumhurbaşkanı köyünden çobanlık yapmıyor; politikayla uğraşmaya devam ediyor ve sosyal medyayı da aktif şekilde kullanarak güncel olaylar hakkında yorumlarda bulunuyor.

Buradan Ahmedinejad’ın ziyaretine dair pek çok fotoğrafa ulaşmak mümkün.

Ahmedinejad ve Twitter

Sıkı bir Twitter kullanıcısı olan Ahmedinejad’ın ofisinden paylaştığı bu fotoğraf da onun Tahran’da bulunduğunun ve çobanlık yapmadığının göstergesi. Ahmedinejad twitinde, “Bugün yoğun bir gün geçirdim. Fakat Twitter için her zaman vakit ayırırım” diyor.

Ayrıca aktif bir Twitter kullanıcısı olan Ahmedinejad’ın ‘bio’sunda onun kendisi hakkında yazdıklarını görmek mümkün. Bunların arasında ve Ahmedinejad’ın paylaştığı fotoğraflarda da “çobanlık yaptığına dair” herhangi bir veriye rastlanmıyor.

 

İran eski Cumhurbaşkanı Mahmoud Ahmedinejad’ın bir de web sitesi bulunuyor. Buradan da yakın tarihli pek çok fotoğrafa ulaşılabiliyor.

Sitenin Twitter hesabı da mevcut, oradan da her gün yapılan paylaşımları ve Ahmedinejad’ın en güncel fotoğraflarını görmek mümkün.

 

 

Görüldüğü gibi, İran’ın eski Cumhurbaşkanı köyünden çobanlık yapmıyor, aksine politikayla uğraşmaya devam ediyor ve sosyal medyayı da aktif şekilde kullanarak güncel olaylar hakkında yorumlarda bulunuyor.

Kaynakalarkaynak1kaynak2kaynak3kaynak4kaynak5

Bunlara da Göz Atabilirsin

Çin roketinde medya koordinatları

Çin Uzay İstasyonu’nun ilk parçası olan çekirdek modül Tienhı’yı taşıyan Long March 5B roketi, 29 Nisan’da fırlatılmıştı. Fırlatıldıktan sonra Tienhı modülü başarılı bir şekilde...

Darp süsü değil: Kriah

İddia: Bir grup Yahudi, kendilerini Filistinli Müslümanlar tarafından saldırıya uğradıkları görüntüsü vermek için üstlerindeki giysileri yırttı. Yenisafak.com, Doğan Haber Ajansı ve bir çok dijital  haber...

Orman işçisi değil Hampton Lumber şirketi yaptı

Sosyal medya platformu İnstagram’da 08 Mayıs 2021 tarihinde Erkantopuzofficial hesabından yapılan bir paylaşımda, ABD’nin Oregon eyaletindeki köknar ormanına, ormanla ilgilenen bir işçinin gülen yüz...

Sosyal Medya Hesaplarımız

2,311BeğenenlerBeğenme
20,140TakipçilerTakip Et
9,900TakipçilerTakip Et

En Son Eklenenler