2. Elizabeth’in Ayakkabılarını Deneyen Bir Çalışanı Olduğu İddiası

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in, ayakkabılarını deneyen bir çalışanı olduğu; yeni bir ayakkabı aldığında, onları birinin giyerek rahatlattığı iddia edilmişti. Çalışanın, Buckingham Sarayı koridorlarında inip çıkarak ayakkabıyı rahatlattığı, kraliçenin ayaklarında kabarcıklar çıkmaması için ayakkabıları denediği öne sürülmüştü. Bu iddianın doğru olduğu ortaya çıkmıştır.kraliçe elizabeth

Telegraph gazetesi bu olayın bir şaka ya da dedikodu olmadığını belirtmiştir.

On yıldan fazla bir süredir kraliçenin gardırobunu tasarlayan tasarımcı ve kraliyet elbisesi yapımcısı Stewart Parvin, “Ayakkabıların rahat olması gerek. Bu sebepten ötürü birisi onları önceden giymek zorunda kalıyor. Kraliçe asla “rahatsız oluyorum, artık yürüyemiyorum” diyemez; bu yüzden ayakkabılarını rahatlatan birini çalıştırma hakkına sahiptir” açıklamasında bulunmuştu.

elizabeth ayakkabı

Ayakkabıcı Kadının Görevi

Kraliçe genelde düşük topuklu siyah ayakkabıları tercih ediyor. Sözde “ayakkabıcı kadın”, 90 yaşındaki kraliçenin ayakkabılarının yumuşak ve giyilmeye hazır olduğundan emin olmak için Buckingham Sarayı koridorlarında yukarı ve aşağı yürüme görevi görüyor. Yeni ayakkabıları yumuşatmakla görevli personelin bir çift bej pamuk ayak bileği çorabı takması ve bu süreç boyunca saray halılarında yürümesi gerekiyor. Ayakkabının ne zaman giyilmeye hazır olacağı belli olmuyor ancak görevlinin emin olması gereken şey, kraliçenin ayaklarında kabarcık çıkmaması ve ayakkabının ayağına vurmasının önüne geçilmesi.

Doğruluk Yüzdesi 100
Doğruluk Yüzdesi

KAYNAKLAR

ndtv    heart    refinery29

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?