15 Dolara Alınan Yüzüğün 450 bin Dolarlık Elmas Olduğu İddiası

Büyük bir “kostüm mücevheri” olarak satın aldığı yüzük için 15 dolar ödeyen şanslı bir kadın, yüzüğün değerinin kat kat fazla olduğunu öğrenince hayatının sürprizini yaşadı. Adı açıklanmayan kadının 15 dolara satın aldığı yüzüğün 450 bin dolar değerinde olduğu iddiası doğrudur.

The Guardian‘ın haberine göre, otuz yıl önce bir kadın, Batı Londra‘daki Batı Middlesex hastanesindeki bit pazarından “son derece büyük” bir taş satın aldı. Bir kuyumcu yıllardır gündelik hayatta ve hatta ev işleri yaparken taktığı bu yüzüğün kıymetli olabileceğini söylediğinde kadın yüzüğün değerinin farkında değildi.yüzük

Ancak 15 dolar karşılığında aldığı yüzüğün yaklaşık yarım milyon (450.000 dolar) değerinde bir elmas olduğu ortaya çıktı.

26.27 karatlık, yastık şeklindeki, beyaz elmas yüzük, 7 Haziran’da açık artırmaya çıkarıldı. Sahibi yüzüğü satın alırken taşın gerçek olabileceğini düşünmemişti, çünkü 19. yüzyıl pırlantası olan bu taş, mücevher olarak üretilmemişti.

Sotheby Londra mücevher departmanı müdürü Jessica Wyndham, eski bir kesme tarzına sahip yüzüğün kristaline şekil verilirken parlaklaştırmak yerine ağırlığını korumaya yönelik çalışılmış olduğunu söyledi.

Wyndham, yüzüğün sahiplerinin “inanılmaz derecede heyecanlı olduğunu” ve elmasın değerinin, kişinin hayatını değiştirecek bir miktar olduğunu söyledi.

Doğruluk Yüzdesi 100
Doğruluk Yüzdesi

KAYNAKLAR

mashable.com

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?