13 Yıl Sonra Bulunan Yüzük İddiası

Kanada’da yaşayan 84 yaşındaki bir kadın hakkında, 13 yıl önce kaybettiği yüzüğünü tarladan kopardığı bir havuca takılı halde bulduğu yönündeki iddialar, hem yerel medyada hem de yabancı medyada gündem oldu.

Mary Grams ve 13 yıl önce kaybettiği yüzük
Mary Grams ve kaybettiği yüzük

Kanada’nın Alberta bölgesinde yaşayan Mary Grams isimli bu kadının, 13 yıl önce elmas taşlı nişan yüzüğünü tarlasında kaybettiği bilgisi doğru. Üstelik, yüzüğü kaybettiğini de oğlu hariç tüm ailesinden 10 yıldan daha uzun bir süre boyunca gizlemiştir. Mary Grams, daha ucuz olan benzer bir yüzük satın almış ve bu süreç boyunca o yüzüğü takarak, bir şey olmamış gibi davranmıştır.

Mary Grams’in gelininin (Colleen Daley), aynı tarladan kopardığı bir havuca takılı halde yüzüğü bulmasıyla, 84 yaşındaki kadının sırrı da açığa çıkmıştır.

Colleen Daley havuca takılı yüzüğü bulunca, kayıp yüzükten haberdar olan tek kişi olan eşi (Mary Grams’in oğlu), durumu anlamış ve hemen telefon ederek annesine haber vermiştir.

Mary Grams, yüzük bulunduğu için sevinse de, 5 yıl önce ölen kocasına durumu söyleyemediği için hayıflanmış ve kocasının tüm bu durumu bilmesi halinde, büyük ihtimalle komik bulacağını ifade etmiştir.

Mary Grams'in yüzüğü
Mary Grams’in yüzüğü

İlk ve Tek Değil

Kaybettiği yüzüğünü havuca takılı halde bulan tek kişi Kanadalı Mary Grams değil. Daha önce de İsveç’te bir kadın, 1995 senesinde kaybettiği yüzüğünü sonradan havuca takılı halde bulmuştu. 2011’de bahçesinden kopardığı havucun üzerinde yüzüğünü bulan Lena Paahlsson, tam 16 yıl önce yüzüğünü noel hazırlığı sırasında kaybetmişti.

İsveçli Kadın 16 Yıl Sonra Kayıp Yüzüğünü Buldu
İsveçli Kadın 16 Yıl Sonra Kayıp Yüzüğünü Buldu

Doğruluk Yüzdesi 100
Doğruluk Yüzdesi

Kaynaklar:

BBCPeopleBBC 2

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

× How can I help you?